Sauli Koskinen pro FAULT

31. července 2012 v 23:28 |  Media

Přestože tento blog se zaměřuje na Adama Lamberta, myslím, že by vás mohlo zajímat i něco málo o jeho příteli. Adam si užívá několik dní zaslouženého volna doma v L.A. Zdá se, že bude pár dní klid a tak tu dnes pro vás mám překlad rozhovoru a fotografie, které poskytl Sauli Koskinen do novém čísla módního magazínu FAULT (v jeho minulém čísle byl právě Adam Lambert).

- - -

Sauli Koskinen, finská mediální osobnost, žhne v tomto úžasném focení ve sluncem vyprahlém L.A.
Ačkoli je známý ve své rodné zemi díky televizi, Sauli nám všem v tomto focení dokazuje, že má více možností jak se živit. V exkluzivním rozhovoru finská hvězda otevřeně mluví o svém teprve nedávném mezinárodním proslavení, nečekaném působení v modelingové sféře a plánech do budoucna jak si udržet široko-spektrální přístup k zábavnímu průmyslu. Také nás těší, že Sauli souhlasil odpovědět na několik otázek, které mu na našich stránkách položili jeho fanoušci.

Otázka: Proslavil jsi se po vítězství ve finské reality show Big Brother v roce 2007. Jaké to bylo, najednou být sledovanou osobou?

Sauli: BB byla skvělá zkušenost, kterou jsem zkusil jen pro zábavu ne pro slávu. Jistě že to bylo divné, když mě lidé najednou poznávali, a někdy i teď je. Nyní, když jsem sledovaný ještě víc, ukázali se zkušenosti z BB jako dobrá lekce. Také mi to otevřelo dveře k mnoha možnostem, za což jsem vděčný.

Ot: Přeješ si občas být zase jen asistentem v obchodě v klidných Helsinkách?

Sauli: Svou práci v obchodě s oblečením jsem miloval. Ale taky miluji ten úplně jiný život, který žiji teď. Cením si každé práce, kterou jsem kdy měl. Všechny byli součástí toho, jak se můj život tvořil až do současnosti. Vážím si své minulosti ale nemyslím, že bych chtěl vrátit čas.

Ot: Kdy ses rozhodl, že kariéra v zábavním průmyslu je pro tebe to správné?

Sauli: Já se tak nikdy nerozhodl. Život mě k tomu dovedl skrze různé náhody. Věřím v osud, takže jsem přijal možnosti, které mi život nabízel.

Ot: Máš nějakou radu pro ty, kteří usilují o kariéru v médiích?

Sauli: Řeklo by se, že nejsem ten pravý, abych dával někomu rady, ale několik myšlenek mám: Když usilujete o kariéru nějak spojenou s médii nebo publicitou - ať je to v zákulisí nebo ve světlech reflektorů, být novinářem nebo mít nějakou veřejnou profesi, nebo cokoli mezitím - myslím, že je pořádku užít si to kouzlo, být baven popularitou a příběhy nebo být ohromen nadřazeností, ale jen pokud realita není pohlcena tím humbukem. Vždycky usilujte o podstatu, ne o to být v hlavním titulku. Vyvarujte se arogance a věřte si, ale zůstaňte skromní. Když budete stát nohama na zemi, budete mít neomezené možnosti. Pracujte tvrdě a buďte trpěliví, ale nezapomeňte se o sebe starat: Nezneužívejte a nenechte se zneužívat. Naslouchejte světu, ale řiďte se svým rozumem. Naslouchejte svému srdci. Chopte se šancí, ale nebojte se říci "Ne". Dělejte to, co milujete, úspěch je jen vedlejší efekt, nemůžete se na něj spoléhat - váš každodenní život je, na čem do budoucna záleží.

Ot: Co pro tebe znamená, že je tvůj hlas slyšet?

Sauli: Podporuji různorodost, takže jsem poctěn, že mohu podporovat lidi v tom, aby byli tím, čím jsou a mohli se vyjádřit.

Ot: Tvůj partner je také veřejná osobnost. Jak to ovlivňuje tvůj osobní a profesní život?

Sauli: Udržet si soukromí je kvůli tomu náročnější. I v osobním životě jsou některé věci náročnější: Někdy musím lidi přesvědčovat, že nejsem jen něčí přítel. Publicita ale v našich životech nehraje roli. Spíš to má co dělat s veřejnou profesí. V podstatě nezáleží na tom, jestli je můj přítel celebrita nebo ne - je to soukromý vztah, na kterém záleží.

Ot: Máš ty a Adam v plánu spolupracovat na nějakém velkém televizním projektu v blízké budoucnosti?

Sauli: Naše pracovní projekty jsou odlišné: On se soustředí na svoji práci a já na moji, jako v každém jiném páru. Samozřejmě se navzájem podporujeme ve všech našich pracovních projektech, ale na žádné spolupráci neděláme.

Ot: Jaké to je mít rodinu ve Finsku a přítele ve Spojených státech?

Sauli: Zdá se, že pokaždé mi schází někdo, na kom mi záleží. Ale nakonec se to dá brát tak, že moji blízcí jsou jen víc rozšířeni po světě. Naštěstí díky letadlům, telefonu a internetu je svět o něco menší a vztahy se tak dají lépe udržovat. Vzdálenost neznamená, že jsem odříznutý od lidí, na kterých záleží. Blízkost je v mysli, ne v mílích.

Ot: Kdo jsou tvé módní vzory?

Sauli: Nenásleduji tak úplně nějakého návrháře, značku nebo trendy, raději se řídím sám sebou, svými pocity (a módou ulice). A samozřejmě Johnnem Deppem! (smích)

Ot: Co máš ještě v plánu pro rok 2012?

Sauli: Budu ještě hledat různé projekty spojené s mediálním prostředím. Věřím, že toho ještě spousta přijde! Ať už mé projekty budou hotové tento rok nebo později v budoucnosti, uvidíme. Nikam nespěchám - ta nejrychlejší cesta nemusí být vždy ta nejlepší.

Otázky od fanoušků:

Ot: Co pro tebe osobně bylo nejtěžší, když jsi se měl přestěhovat z domovského Finska do Ameriky? Co ti nejvíc schází? Co tě potěší když se každé ráno probouzíš v L.A.?

Sauli: Nejtěžší bylo opustit domov, rodinu a přátele na jiném konci světa a v obecně začít život v cizí zemi. Nejvíc mi schází lidé, rodina a přátelé z Finska. Na životě v L.A. jsou tím nejkrásnějším slunce a moje láska.

Ot: Jakou nejlepší radu ti dali rodiče? Ptám se, protože se mi zdá, že máš úžasný náhled na život a lásku.

Sauli: "Buď sám sebou".

Ot: Miluji tetování a všechna které mám, mají nějaký příběh. Jsou nějaké příběhy skrývající se za tvým tetováním. Jak si je vybíráš?

Sauli: Některá z nich mají význam, ale většina ne. Ačkoli má tetování může vidět každý, příběhy, které se za nimi skrývají, si nechám pro sebe.

Ot: Přinesl sis sebou z Finska nějaké zvyky do svého nového domova/života, jako třeba nenosit boty v domě, pravidelné saunování nebo oslavy finských svátků?

Sauli: Někdy ano. Například slavím Finský Den nezávislosti. Moc rád bych chodil do sauny, ale žádnou pořádnou finskou saunu jsem v L.A. ještě nenašel. Když jsem v Americe, tak si boty uvnitř nesundávám, ale když jsem ve Finsku tak ano. Vařím masové kuličky v obou zemích! Myslím, že zvyky v těchto zemích se zase tak moc neliší. To, co z finských věcí v L.A. postrádám je náš žitný chléb a slaná lékořice. Ani to (lékořice) nemá anglický název, ve Finsku se to jmenuje salmiakki. Užívám si tyhle pochoutky, když je seženu v L.A., ale je to bohužel jen vzácně.

Ot: Přemýšlíš o tom, udělat něco v angličtině pro své fanoušky v Americe?

Sauli: Pořád se snažím přivyknout tomu, že mám fanoušky i jinde než ve Finsku. Ale ano - určitě, začínám si na to zvykat (na angličtinu). Je to pro mě svým způsobem pořád úžasné a nové. Můžu ale prozradit, že ano, mám vplánu něco pro své anglicky mluvící fanoušky. Ale ještě to není hotové, převést ty plány do reality chce čas a hodně práce. Tenhle rozhovor pro FAULT je vlastně něco opravdu extra, co jsem udělal v angličtině. To je poprvé! Buďte trpěliví - dám vám vědět, až přijde něco dalšího.

 


Komentáře

1 Katarina Katarina | 1. srpna 2012 v 8:03 | Reagovat

Sauli je fajn a má to v hlavě srovnané. Adam si umí vybírat řízky teda:-D

2 Karin Karin | 1. srpna 2012 v 20:38 | Reagovat

Je vidět že stojí pevně nohama na zemi.

3 simple bridal dresses simple bridal dresses | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 21:18 | Reagovat

A. He couldn't concentrate!
http://www.threedress.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama