Adam Lambert: První rozhovor v roce 2012

6. ledna 2012 v 19:28 |  Media
Adam Lambert poskytl rozhovor britskému serveru Pressparty.com, který píše o hudebních novinkách a nedávno byl Adama dokonce zvolen v jejich průzkumu Králem roku 2012 - tedy očekává se, že letos ovládne hudební scénu.Adam Lambert, vítěz našeho průzkumu Král a Královna 2011, si nedávno našel čas, před začátkem svého náročného propagačního plánu pro nové album Trespassing, aby s námi exkluzivně promluvil o vývoji jeho kariéry, reprezentaci LGBT komunity jak v Americe, tak na poli zábavního průmyslu a o emočních hloubkách, které si prošel při tvorbě alba.

Už jsi prozradil, že tvé nové album je velmi osobní. Je něco co tě přimělo být víc osobní na tomhle albu? Píseň Outlaws of Love je o sňatku homosexuálů, ovlivnilo tě ve skládání to, že jsi se zamiloval a našel svou spřízněnou duši?

Myslím, že to co jsem prožil - vydání debutového alba a světové turné - mi dalo větší vhled na to, jak jsem jako umělec vyrostl a jak úžasní jsou moji fanoušci. Pro Trespassing jsem cítil, že jsem připraven psát o svých zkušenostech a poskytnout velmi upřímné citové vyobrazení svých tužeb a obav. Jak světlých, tak temných. Zatímco jsem to prozkoumával, došlo mi, jak univerzální ta témata jsou. Součástí krásy písně je i to, jak spojuje lidi. Ať už tančí nebo pláčou, ty nejlepší písně rezonují v masách.

Napsal jsem Outlaws o napadání, kterým homosexuální komunita čelí a jak beznadějně se kvůli tomu někdy cítím. Když jsem se o to podělil s přáteli, bylo jasné, že ta slova mohou být chápána mnoha způsoby. Později jsem si to představil jako hudbu pro scény z filmů Bonnie a Clyde, Stmívání, Milk, nebo třeba Purpurová barva. Nepřízeň má mnoho tváří. Mým záměrem bylo, aby písně na Trespassing vyvolali emoce ve všech lidech bez výjimky.

Na Trespassing pracoval neuvěřitelně talentovaný a dynamický tým lidí (Dr. Luke, Pharrell Williams and skladatelka Bonnie McKee). Jaké to bylo s nimi pracovat?

Pharrell Williams je jeden z nejúžasnějších lidí, se kterými jsem se kdy setkal. Prvních pět minut jsem se cítil jako nedůstojný podivín. Ale to bylo mnou on se vůbec nechoval jak TEN Pharrell. Byl připraven vytvořil zabijácký song. Propojili jsme se intelektuálně a našli společnou řeč v našich filozofiích. Dotlačil mě k tomu, abych byl nejstatečnější a nejsuverénnější. Bylo pro mě ctí pracovat s někým, jehož jsem velký fanda.

Bonnie je tak talentovaná, dovoluje si být na jednu stranu v hlavním proudu, ale na druhou být i pěkně nekonvenční. To je důvod, proč je tak skvělá. Její melodické odkazy jsou tak osobité a ironické a její texty jsou tak chytré. Skládání jsme si fakt užili.

Dr. Luke má zvláštní šťávu. Má nenapodobitelný dar pro vytvoření slasti pro sluch. On je důvodem, že můžete slyšet píseň milionkrát a pokaždé v ní najdete něco nového a přesto si ji broukáte už od prvního poslechu.

Jsi krásný uvnitř i navenek, což dokazuje tvoje dobročinnost. Tví fanoušci pomohli v roce 2011 vybrat 1 milion dolarů pro různé projekty, díky prodejům tvého Peace přívěsku pro Trevor Project. Jaké další projekty budeš podporovat v novém roce?

Rád bych dál pracoval s Donors Choose a Charity: Water. Jakmile promyslím další projekt určitě o něm twítnu!

Pressparty sleduje hodně LGBT lidí a chápeme, že moderní společnost není tak liberální jak se snaží vypadat. Máš pocit, že se pochopení sexuality v Americe nějak víc změnilo od té doby, co jsi se objevil v American Idolu? Přemýšlel bys o přestěhování se do Evropy se svým finským přítelem Saulim?

Přestože cítím, že v Americe došlo k určitému sociálnímu vývoji, myslím, že je stále mnoho ignorace ohledně tohoto tématu. Stále toužím po tom, aby LGBT komunita byla všeobecněji více zastoupena v zábavním průmyslu. Myslím, že větší pokroky jsou ve filmu a v televizi, ale co se týče hudebního průmyslu je to v začátcích. Sám sebe vnímám jako gaye v průmyslu, který se na gaye teprve připravuje.

Se svou identitou jsem byl vyrovnán už před Idolem. Jak jsem se stával veřejnou postavou zjišťoval jsem, že se musím stále nějak zařazovat. Během minulých let bylo spousta řečí o "vzoru" a přestože mě to těší, že mě tak vidí, bylo to pro mě těžké nechat tím ovlivňovat mé umělecké i osobní rozhodování. Tím, jak následuji své instinkty a že si dělám věci po svém, snad mohu inspirovat ostatní, aby našli odvahu dělat to samé.

Pokud jde o Evropu, rád bych tu jednou žil. Mám rád evropskou historii a životní styl. Ale jsem Američan a mám tam rodinu a přátele a bez ohledu na socio-politickou situaci, je to můj domov.

Konečně otázka od fanynky - Jsi přirovnáván k ikonám jako je Freddie Mercury z Queen nebo Prince. Jakou otázku bys pro ně měl a jakou radu bych od nich chtěl ohledně své kariéry?

Upřímně netuším co bych se ptal takovýchto ikon. Podle mé zkušenosti, nejlepší rady jsou nevyžádané. U legend jako jsou oni by nebylo potřeba se ptát, jdou nebo šli příkladem.

Adame, jsi hvězda! Jménem Pressparty a všech tvých Glamberts, bychom ti chtěli poděkovat za to, že jsi nám poskytl první interview v roce a ať je to jedno z mnoha, které ještě přijdou. Přejeme ti šťastný a skvělý rok 2012.

lambertsource.blog.cz@ 2011
 


Komentáře

1 Zuzu Zuzu | Web | 6. ledna 2012 v 19:57 | Reagovat

super =)))

2 sandals sandals | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 18:59 | Reagovat

http://www.shoesgreat.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama