Prosinec 2011

Na novém albu Adama Lamberta zazní i Cuckoo

27. prosince 2011 v 23:56 Trespassing
Shoshanna Stone, manažerka Adama Lamberta pro Velkou Británii, prozradila název další písně, která se objeví na druhé studiové desce Adama Lamberta. Píseň nazvanou Cuckoo přirovnává renomovaný hudební server Popjustice k tvorbě franczouského electrorockového projektu Justice nebo synthpopového dua Daft Punk. Podle všeho se jedná o píseň, na které spolupracovala Boonie McKee (např. California Gurl, Hold It Against Me...), která se v nahrávacím studiu objevila po boku Adama Lamberta letos v květnu. Nasvědčuje tomu aspoň její vyjádření na Twitteru, kde neopomenula zmínit Adama Lamberta.

Svátky u Adama Lamberta

27. prosince 2011 v 23:24 Adam Lambert
Letošní vánoční svátky jsou již za námi, doufáme, že jste je prožili obklopeni svými nejbližšími v klidu, v pohodě a ve zdraví. Adam Lambert letos netrávil svátky doma u své rodiny v Los Angeles, ale vydal se do chladného Finska, kde se stal hostem rodiny svého přítele Sauliho Koskinena. Ještě před štědrovečerní večeří však několik světových médií přineslo popis incidentu, který se stal v Helsinkách před gay klubem DTM, po kterém byli Adam Lambert i se svým přítelem zadrženi tamní Policií a převezeni na záchytku. Po vystřízlení a vysvětlení incidentu byli oba propuštěni.

Média incident popsaly jako nefalšovanou italskou hádku, při které dokonce došlo i k fyzické výměnně názorů. Adam Lambert však následně prostřednictvím Twitteru tohle vyvártil: "Násilí nelze brát na lehkou váhu. Stydím se za opilost. Neproběhlo však žádné mlácení, zranění nebo pokuty. Média vždy přehání."

Kromě tohohle menšího incidentu však již svátky proběhly v klidu a Adam Lambert prožil Vánoce v tradičním finském duchu, o který se podělil i se svými fanoušky skrze Twitter. Ihned po svátcích odletěli oba partneři zpět do Los Angeles.

Better Than I Know Myself na iTunes

21. prosince 2011 v 18:51 Better Than I Know Myself
Už od včera si fanoušci téměř na celém světě mohou pořizovat pilotní singl Adama Lamberta z jeho druhé studiové desky Trespassing prostřednictvím internetového obchodu s multimédii iTunes. S jednodenním zpožděním si singl skrze iTunes můžou zakoupit už i čeští fanoušci. Cena singlu se pohybuje na tradičních 0,99 eur, což v přepočtu vychází přibližně na 25 českých korun.

Singl Better Than I Know Myself se za několik hodin stihl vyhoupnout do popředí žebříčků nejstahovanějších skladeb v několika zemích světa. Jmenovat můžeme úspěchy v Kanadě nebo také ve Finsku a Estonsku, kde se dostal až na vrchol žebříčku.

Singl můžete zakoupit zde


Už dnes si můžete předobjednat novou desku Adama Lamberta

20. prosince 2011 v 12:33 Trespassing
Oficiální stránka Adama Lamberta začala v noci z pondělí na úterý prodávat druhou studiovou desku Adama Lamberta nazvanou Trespassing. Následovníka úspěšné debutové nahrávky For Your Entertainment z roku 2009 si můžete tedy předobjednat už nyní za zvýhodněnou cenu v přepočtu 225,- kč plus poštovné a balné. Během dnešního dne platí také speciální akce, kdy k objednávce dostanete ihned zdarma ke stažení pilotní singl Better Than I Know Myself. Desku si můžete předobjednat zde.

Desku Trespassing si můžete předobjednat také skrze internetový obchod s multimédii amazon.com, který nabízí její rozšířenou edici za 305,- kč plus poštovné a balné.

Album Trespassing vychází 20. března.

Adam Lambert odehrál koncert v Šanghaji

19. prosince 2011 v 18:56 Adam Lambert
Jistě mnoho z vám neuniklo, že Adam Lambert trávil poslední dny v nejlidnatnějším městu Činy, Šanhghaji, kam ho přitáhli hlavně pracovní povinnosti, ale našel si také prostor na své volnočasové aktivity, mezi které patřilo poznávání města, jeho kultury a také nakupování. Jak už však bylo výše uvedeno, hlavní náplní jeho cesty byl soukromý koncert, při kterém odehrál set ze své debutové desky For Your Entertainment v doprovodu své kapely, která prodělala několik významných změn. Tou hlavní je nejspíš přesun Tommyho Joe Ratliffa z basové pozice na hlavního kytaristu, kterou dříve zastával Monte Pittman.

Nyní se Adam Lambert nachází ve Finsku, odkud pochází jeho přítel Sauli Koskinen, a kde bude trávit nejbližší dny. Oficiálně neoznámenou cestu však stačilo podchytit několik finských fanoušků a Adama na letišti příjemně překvapili.

Poslechněte si nový singl Adama Lamberta

17. prosince 2011 v 10:03 Better Than I Know Myself
V noci z pátka na sobotu proběhla dlouho očekáváná premiéra pilotního singlu Adama Lamberta z jeho druhé studiové desky Trespassing, která vyjde ve druhé polovině března. Baladu Better Than I Know Myself složil Claude Kelly, při produkci písně padla volba na Dr. Luke. Adam Lambert tedy navazuje na pilotní singl For Your Entertainment z jeho debutové stejnojmenné desky, kdy se jeho aranžmá chytla také tahle dvojice renomovaných producentů.

Skladbou vévodí jemná syntetická, taneční a R'n'B linka doprovázena pianem, což značí experimentování se zvukem, které Adam Lambert pro svou novou tvorbu avizoval. Textově píseň také slibuje, co již bylo z úst Adama Lamberta naznačeno mnohokrát v různých rozhovorech, a sice že se tentokrát zaměří na osobitější, reálnější texty, což tahle píseň o zranitelnosti lásky, která není vždy snadná, dokazuje.

Píseň Better Than I Know Myself digitálně vychází 20. prosince přes hudební obchod iTunes a jiné provozovatele.


Druhá deska Adama Lamberta vyjde 20. března

16. prosince 2011 v 15:24 Trespassing
Druhá studiová nahrávka Adama Lamberta nazvaná Trespassing vyjde 20. března. Předcházet ji bude pilotní singl Better Than I Know Myself, který digitálně vyjde již za čtyři dny. Fanoušci, kteří si v den vydání singl předobjednají na oficiální stránce Adama Lamberta desku Trespassing, dostanou drobný předvánoční dárek v podobě volného stažení singlu zdarma.

Adam Lambert po úspěšné debutové desce For Your Entertainment, které se celosvětově prodalo přes milion kopií, uchoval svou kariéru v progresu a změnil svůj nahrávací tým, do jehož čela se postavil on sám. Výsledkem má být obměna zvuku, který bude více orientován na taneční scénu, ale nebudou chybět i vlivy funku nebo dubstepu, a také osobitější texty. Na desce se podílela také celá řada renomovaných producentů, jmenovitě například kytarová legenda Nile Rogers, Pharell Williams nebo hudební kometa Bruno Mars.

Better Than I Know Myself vyjde 20. prosince

16. prosince 2011 v 15:06 Trespassing
Po dlouhých měsících netrpělivého očekávání je čekání fanoušků Adama Lamberta téměř u konce. Pilotní singl z nové éry Adama Lamberta, která se ponese v duchu druhé studiové desky Trespassing, vyjde digitálně 20. prosince. Píseň nazvaná Better Than I Know Myself pochází z autorského šuplíku Clauda Kellyho, o závěrečné úpravy se postaral Dr. Luke. Datum vydání nejprve bylo stanovano až na začátek příštího roku, na poslední chvíli však bylo posunuto o několik týdnů dřív.

Kromě očekávaného data vydání Adam Lambert zveřejnil i téměř třicetiminutou ukázku singlu, která přináší předem avizovanou proměnu zvuku od debutové desky For Your Entertainment, která vyšla na konci roku 2009. O přebal singlu se postaral americký fotograf Lee Cherry, který s Adamem Lambertem úzce spolupracuje již několik let. Informace o fyzickém prodeji singlu by měly být v nejbližší době ještě upřesněny.


Magazín GQ se omluvil za své faux pas

14. prosince 2011 v 18:56 Media
Populární americký pánský modní magazín GQ, který patří mezi nejprestižnější tituly na trhu, se nedávno dopustil společenského faux pas, které někteří redaktoři amerických médií neváhali označit jako homofobní urážku, jejímž terčem se stal Adam Lambert. Právě narážkou na jeden z jeho letošních outfitů z předávání Annual Pop Music Awards prostřednictvím svého Twitteru do světa ohlásil: "Pravidla stylu ulice: Pokud jste zmateni svými testosterony, knír to nezachrání."

Redaktoři GQ si po smršti negativních ohlasů uvědomili svou chybu a snažili se ji napravit omluvou: "Omlouváme se za tweet o Adamovi Lambertovi, bylo to od nás netaktní. Neměli bychom si dělat hloupé vtipy o testosteronech. Stále se něčemu učíte."

Glam Nation Live patřilo mezi nejprodávanější záznamy uplynulého roku

11. prosince 2011 v 15:46 Charts
Disk Glam Nation Live mapující první stejnojmenné turné Adama Lamberta se stal dvanáctým nejprodávanějším hudebním záznamem ve Spojených státech amerických. Glam Nation Live vyšel ve dvoudiskovém kompletu letos v březnu a fanouškům připomněl koncert v Indianapolis, který se konal v rámci americké části půlročního turné.

Jen za první týden se téhle edice v amerických obchodech prodalo přes 17.000 kopií, což ji vyneslo až na vrchol tématické hitparády. Do listopadu letošního roku prodeje vyšplhaly až na 44.000 kopií, což je jen kousek od zlaté certifikace, která se ve Spojených státech udílí za prodaných 50.000 kopií.


Na celý výroční žebříček se můžete podívat zde

Premiéra Better Than I Know Myself už za pět dní?

10. prosince 2011 v 21:19 Trespassing
Podle posledních, stále však oficiálně nepotvrzených informací můžeme očekávat pilotní singl Adama Lamberta z jeho druhé studiové desky Trespassing už každým dnem. Nejvíce se hovoří o týdnu od 15. do 20. prosince, kdy by měl být singl postupně vpuštěn do mainstreamu. Některé zdroje dokonce hovoří o konkrétním datu 18. prosince, kdy by měl singl mít premiéru v amerických rádií, a 20. prosince, kdy by měl být singl vydán na iTunes.

Stále se ještě vedou diskuze, kde by si měl singl Better Than I Know Myself odbýt svou premiéru. Poslední zvěsti hovoří, že by to mělo být online na oficiální stránce Adama Lamberta, některé rádiové stanice už dokonce znají konkrétní datum vydání singlu do rádií, to však zatím tají.

Kapela Queen by ráda znovu spolupracovala s Adamem Lambertem

7. prosince 2011 v 17:03 Media
Členové legendární britské kapely Queen, která je považována za jednu z nejvlivnějších kapel minulého století, se pro americký magazín Billboard rozpovídali o svém chystaném projektu Extravaganza Tour. Když přišla řeč na místo zpěváka, které se kapela snaží zaplnit, měl Roger Taylor jasno: "Adam Lambert vyrostl v opravdu precizního zpěváka s neuvěřitelným hlasovým rozsahem. Rádi bychom s ním znovu někdy spolupracovali. Zatím ještě není nic domluveného, ale už jsme spolu mluvili o pár koncertech. Věříme, že by to bylo úžasné."

Adam Lambert se v minulosti po boku kapely objevil už dvakrát. Nejprve při finálovém večeru soutěže American Idol a naposledy v listopadu při předávání hudebních cen MTV Europe Music Awards.

Podrobnosti o Better Than I Know Myself již tenhle týden

6. prosince 2011 v 19:01 Trespassing
Vypadá to, že první singl Better Than I Know Myself z dlouho očekávané druhé studiové desky Adama Lamberta je už za dveřmi. Nasvědčují tomu aspoň zprávy z africké pobočky hudebního vydavatelství Sony Music, která na tenhle týden slibuje velké novinky ohledně pilotní vlaštovky z alba Trespassing. V hudebních kuloárech se také šeptá, že klubově zaměřený singl by měl vyjít ještě před Vánocemi.

Do amerických rádiových stanicí se zřejmě také dostala informace ohledně propagačního turné Adama Lamberta, které by mělo proběhnout v únoru na podporu jeho druhé studiové desky.

Vyjde Better Than I Know Myself už tenhle měsíc?

3. prosince 2011 v 10:47 Trespassing
Je tomu jen pár dnů, co Adam Lambert oznámil název pilotního singlu z jeho dlouho očekáváné druhé studiové desky Trespassing společně s předběžným datem vydání, které stanovil na začátek příštího roku. Na internetu se však začaly objevovat informace, že by píseň nazvaná Better Than I Know Myself mohla mít premiéru už během prosince.

Fanoušci, kteří očekávají rockově orientovanou skladbu ve stylu 70. a 80. letech, nejspíš budou zklamaní. Klubově orientovaná skladba s prvky elektroniky a syntetiky by se měla opírat o bridge uprostřed písně, ve kterém pro změnu vynikne čím dál populárnější a rádiově nejvyhledávanější dubstep. Singl bude tedy postaven přímočaře na hitparádové úspěchy, které nahrávací společnost RCA Records očekává. Nový materiál Adama Lamberta považují za jednu z priorit nadcházejícího roku a od jeho úspěchu se bude vyvíjet další kariéra Adama Lamberta.

Kanadská pobočka nahrávací společnosti Sony Music se na Twitteru nechala slyšet, že nás již brzy čekají velké věci. To jen nahrálo do karet prvním spekulacím, že singl by měl mít premiéru už příští pátek.