Adam Lambert: Chci, aby si fanoušci na mých písních pochutnali

10. listopadu 2011 v 21:40 | Vanda |  Media
Před několika dny vyšel rozhovor Adama Lamberta s editorem magazínu OUT, Aaronem Hicklinem. Adam mu vyprávěl, co se naučil za dva roky od té doby, kdy se objevil na obálce Out100 z roku 2009. Přinášíme vám překlad rozhovoru:

Před dvěma lety, v Out100 z roku 2009, jsme Adama Lamberta zvolili "Breakout Star of the Year" a nafotili ho na obálku spolu s Danem Choiem, Wandou Sykes, Cyndi Lauper a Robem Marshallem. V doplňujícím editorském dopise jsem si vzal jako terč zábavní průmysl a to, jak kontroluje a omezuje přístup k gay tisku, použil jsem naši zkušenost s Adamovým tehdejším publicistou jako příklad. Když se dívám zpět, byla chyba adresovat to přímo Adamovi: Ačkoli mohutná odpověď od jeho loajálních fanoušků vyvolala cennou debatu, můj dopis byl brán jako osobní útok, který zamlžil poselství.

Lambert se oprávněně bránil, částečně třeba ukázkou své nezávislosti na AMAs, kdy simuloval orální sex a políbil člena své kapely. Uplynulo mnoho času a my se můžeme podívat zpátky na tu bouři s chladnějšími hlavami - tak chladnými, že jsem si byli schopni popovídat, což jsme měli udělat už prve. Letos oceňujeme Adama za způsob, jakým zůstává věrný své identitě gaye, zatímco zvládá být úspěšným hudebníkem. Dosažení tohoto je úspěch. Jak řekl nedávno v rozhovoru pro Advocate "Nikdo vás nenaučí jak být gay celebritou." Skutečností je, že on je dobrým příkladem.


Adam: Když jsem uslyšel tvé jméno, řekl jsem si, A je to tady!
Aaron: Když jsem tohle připravoval, uvědomil jsem si, že to jsou 2 roky, co jsem dělali obálku Out100 2009. Došlo mi, že je důležité, abychom spolu tentokrát opravdu mluvili.
Adam: Souhlasím, nemám žádné špatné pocity. To bylo tenkrát, hodně jsem se toho naučil.

Aaron: To i já. Upřímně, poučil jsem se hodně z použití editorialu (jako kritiky zábavního průmyslu) dobré i špatné. Pro začátek jsem zjistil, že máš hromadu vášnivých fanoušků a každý z nich se rozhodl dát mi najevo, že existuje :D
Adam: Jo oni se rádi vyjadřují.

Aaron: To jo, a někteří se mnou stále komunikují, já se snažím odpovědět všem pokud to jde.
Adam: Je to zvláštní dynamika, protože ironické na tom je, že focení pro Details (kde Lambert kontroverzně pózoval s nahou modelkou), to o čem mluvíme bylo tak trochu uděláno pro fantazii pro mnoho mých fanynek. Mají velkou představivost a na internetu je hodně fanfiction povídek. Snažím se to nečíst, protože to může být trochu děsivé, ale vím, že to mají rády. Takže jsem si řekl Ok, celý život jsem žil jako gay; jsem v pohodě. Teď mám možnost nafotit tohle, hrát opačný stereotyp - heterosexuálního muže, drsňáka. Připadalo mi to zajímavé, kreativní, ani na minutu mě nenapadlo, že tím něco zjemňuji nebo se snažím změnit to, čím jsem. Stejně tak hrát fantasii, o níž jsem věděl, že je velmi reálná, když během letního turné AI na mě ženy házely podprsenky a další šílenosti. Řekl bych, že načasování je nejdůležitější. To jsem se za poslední rok naučil. Pořád jsem se lidem představoval jako já a pro mě osobně se to zdálo zajímavé to udělat.
Někdy nejsem tak objektivní, jak bych měl a nedívám se na věci z pohledu lidí, kteří mě vidí poprvé. To byl případ AMAs. Nepředstavil jsem si pozici diváka doma, který mě viděl v AI a pak mě uvidí v TV v tomhle vystoupení. AMA bylo možná trochu moc, trochu brzy a focení pro Details, ačkoli bylo krásné, možná nebylo dobře načasované.

Aaron: Po dvou letech jsem zvědavý, co ses o sobě dozvěděl v tom procesu, kdy se z účastníka show jehož úspěch znamenal obrovský průlom, stala superhvězda. Muselo to být dost vyčerpávající a náročné a emočně vysilující v mnoha ohledech.
Adam: Jo, musel jsem toho zvládnout dost. Ale ač jsem se mohl cítit ohromen nebo vystresován, to co mě drželo vyrovnaného bylo, že jsem opravdu ocenil tu příležitost. Kdybych byl mladší, tak dobře bych se s tím nevyrovnával. Je mi29 av zábavním průmyslu jsem byl od svých 20ti v LA. Narostl jsem - skoro jako teflonový povrch, lépe než kdybych byl děcko z Ohia, které sem zrovna přišlo.

Aaron: Takže jsi byl na to vše připraven?
Adam: Nikdo vás nemůže připravit na všechno. Byly věci, které mě hodně překvapily :D a musel jsem se učit rychle a drsnou cestou.

Aaron: A určitě jsi nebyl připraven, že se do tebe budu navážet…
Adam: Ne, ale v té hře je vše povoleno. Pomohlo to mému charakteru, což je skvělé, a pomohlo mi to dostat se tam, kde jsem teď. Nejtěžší na tom být gay celebritou je, že jsme teď uprostřed boje za sociální práva a je to žhavé téma, je to klíčový okamžik.
Otevření se bylo skvělé, ale jsou věci, které mě vždy překvapí a pomyslím si, Proč je tohle problém? Žil a vyrůstal jsem v chápajícím a otevřeném prostředí; obklopil jsem se lidmi - umělci a bohémy a občas zapomínám, že se potýkám s běžnou populací, která nemá stejné smýšlení jako já. Taky si myslím, že jsem tvrdohlavý. Když mi řeknete, že něco nemůžu, tak se budu snažit ještě víc a udělám to. Jsem tak trochu rebel, ale snažím se to dělat s úsměvem. Nejsme kvůli tomu svině.

Aaron: Nebojíš se, že je zde "něco za něco" co se týče úspěchu a prodeje, když jsi tak upřímný jako jsi byl ty?
Adam: Určitě je tady trochu konflikt. Strávil jsem hodně času hledáním vztahu ke své sexualitě a jejímu vyjádření. A myslím že teď, když jsem ustavil sebe sama, co je skutečně důležité - bez popírání a zlehčování sebe jako gaye - je hudba. Když se dívám zpátky, myslím, že některé věci trochu přebili hudbu. U mé nové desky je vzrušující, že jsem u kormidla. Pracuji s producenty a svým vydavatelstvím přímo. Nejsme jen loutka naváděna kolem různými směry. Teď je to jen o hudbě.

Aaron: A to je kontrast s tím, co bylo dříve ve tvé kariéře?
Adam: Takhle, snažili jsme se soustředit na hudbu, ale v té době se toho kolem mě dělo tolik a bylo to tak rychlé. Nebyl čas myslet. Poslední album jsem dávali dohromady měsíc a půl - zatímco jsem byl na celonárodním turné s AI. Neměl jsem čas myslet, spát. Dělal jsem co jsem mohl. A to je těžké, když nemáte náhled. Můžete zabloudit a zapomenout na základní věci. Během procesu psaní za těch posledních 6 nebo 7 měsíců jsem žil v domě v LA, mám úžasný vztah, mám čas být s přáteli, má to, co je téměř normální život od dob humbuku kolem AI. Je to skvělé.

Aaron: Je další album to obávané budoucí album? Obávané proto, že umělec obvykle dává hrozně moc do svého prvního alba, protože to bylo v jejho mysli léta a u druhého jsou pod tlakem, aby ho vydali rychle.
Adam: V mém případě je to naopak. Proces u prvního alba byl hrozně rychlý. Tohle je to album, které chci udělat. Dávám si s ním na čas, můžu říct "Chci přetočit tenhle vokál", nebo "Pojďme vzít ten song k jinému producentovi nebo dejme tomu jiný rytmus". Hodně jsem se do toho procesu ponořil. Cítím, že si beru potřebný čas.

Aaron: Když píšeš píseň, jde to z osobní zkušenosti?
Adam: Většinu z hudby na druhém albu jsem napsal. Je tam pár písní od jiných skladatelů, ale pro mě je důležité, pokud mám zpívat něco co jsem nenapsal, aby to bylo něco s čím se můžu 100% ztotožnit. Takže když jsem ve studiu a zpívám, vychází to z toho nejupřímnějšího místa. Je to legrační, když jsem začal psát, byl jsem úplně vyčerpaný. Je to jako dekomprese, ke které dojde, když jste tak dlouho na cestách. Skutečný život je tak cizí a podivný a po návratu jsem byl trochu smutný, protože jsem nevěděl, co se sebou. Cítil jsem se sám a snažil se dostat zpět ke svým přátelům, ale byl jsem pryč tak dlouho, bylo to zvláštní. Taky jsem se snažil přenést přes několik nepovedených rande.

Aaron: To mě mrzí.
Adam: Takže moje skládání ze začátku bylo takové temnější, náladové a úzkostné. Pak pomalu během psaní se můj vztah upevnil, byl to někdo, koho jsme poznal během turné, přijel na několik návštěv ze začátku toho procesu a nyní je tu nastálo. Jsem teď opravdu velmi šťastný a spokojený. Chtěl jsem, aby má hudba odrážela to, kde jsem. A můžu říct, že jedním z prvních s kým jsem dělal na albu, a byl pro mě rozhodující, byl Pharrell Williams.

Aaron: Jakým způsobem?
Adam: Hodně dlouho jsem si povídali a bylo zajímavé poznat jeho náhled na to, kde jsem byl jako osoba a jako umělec, protože on mě nezná - naše životní styly jsou odlišné - ale je neuvěřitelný umělec a velmi inteligentní a taky duchovně založený. Mluvili jsme o životě a tom, co s ním souvisí - o tom být umělec, být osoba překonávající nesnáze. Napsali jsme spolu píseň, která podle mě na lidi hodně zapůsobí. Po setkání s Pharrellem jsem začal pracovat s dalšími skladateli a šel tím směrem. Řídit se trendem taneční hudby bylo něco, co jsem chtěl. Miluju své fanoušky a chci jim dát písně, na kterých si pochutnají, ale taky chci rozšířit své publikum pokud to jde. A chci dělat hudbu pro své gay bratry a sestry. Víš co myslím? Chci dělat ten styl hudby, kterou bych rád slyšel, když jdu do klubu.

Aaron: Což je jaká hudba?
Adam: Taneční! Mou výzvou bylo udělat hudbu věrohodnou tomu co dokážu hlasově a co dělám. To když jsem se začal zabývat funkem. Takhle, je to pořád elektronické, ale je to funky a má to švih. Poslouchal jsem hodně Michaela Jacksona a Prince a šli jsme tímhle směrem.

Aaron: Jaká hudba tě inspirovala jako dítě?
Adam: Moji největší oblíbenci byli Madonna a Michael Jackson. Byl to král a královna. A oba nosili stejně make-upu a byli nádherní ve svých oblecích a jejich videa byla pompézní a filmová. A to je typ umělce jakým se vidím být já - ten co tvoří od základů, nejen úžasnou píseň, ale i rytmus a příběh a vzhled a motiv. Doufám, že tohle album mi dá takové možnosti a vezmu své fanoušky na tenhle druh cesty.

lambertsource.blog.cz@ 2011
 


Komentáře

1 Katarina Katarina | 10. listopadu 2011 v 22:06 | Reagovat

Úžasný rozhovor, díky za něj, zase nás Adam nechal nahlédnout kousek dál a to je dobře. Těším se na to album jako malý dítě:-)

2 glambert glambert | E-mail | 11. listopadu 2011 v 0:42 | Reagovat

Super článek. Úžasný, upřímmný a stejný ADAM :)
Taky se moc těším na nové album a předkrmu..singlu..se taky nemůžu dočkat!! :)

3 verik verik | 13. listopadu 2011 v 17:56 | Reagovat

Nádherný článek, díky moc, zhltla jsem ho doslova jedním dechem. Na Adamových slovech je znát, že on je opravdu silnou osobností, není to jen tak nějaká "celebritka", miluji jeho otevřenost . A jeho nové album? - nikdy jsem se na nic tak moc netěšila :-).

4 Ve23nY Ve23nY | 22. srpna 2012 v 21:27 | Reagovat

Adama miluji...a to ne jen proto, že má božskej hlas a je naprosto dokonalej a krásnej, ale proto, že je sám sebou. Ví, co chce a jde si za tím. Má všechny předpoklady pro showbusiness. Je to prostě dokonalej člověk a já si ho vážím. Obdivuji i tu jeho odvahu a odhodlanost..a ano i tu jeho paličatost..Adam má srdce na pravém místě..jasně, určitě má své mouchy, to asi každý, ale přes to všechno je tak silnej a nebojácnej..miluju jeho písně..není jediná, která by se mi nelíbila..je boží!

5 louboutin boots louboutin boots | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 17:09 | Reagovat

A. He wanted to get to the second-hand shop!
http://www.shoesgreat.com/

6 V Neck Wedding Dresses V Neck Wedding Dresses | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 19:27 | Reagovat

A. A pair of slippers
http://www.bestsundress.org/prom-dresses.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama