Listopad 2011

Možné demo z nové desky Adama Lamberta?

28. listopadu 2011 v 20:15 Trespassing
Na internetu se před pár minutami objevila ukázka z nově nahraného materiálu Adama Lamberta. Nedokončená verze písně nazvané Get Over It má původně pocházet z autorského pera Adama Lamberta a podílet se na ní mělo i duo pánů Rune Westberg (spolupráce s rockovou kapelou Daughtry) a Zac Maloy (kytarista a zpěvák kapely The Nixons). Upozorňujeme, že se jedná o nedokončenou verzi písně a není ani potvrzené zda se na druhé studiové desce Trespassing objeví. Z krátké ukázky však můžeme slyšet, že Adam Lambert nejspíš s novým materiálem zamíří do tanečnějších vod, jak několikrát avizoval.


Twitter Party 8.0

27. listopadu 2011 v 22:10 Twitter
Od poslední Twitter Párty konané Adamem Lambertem pro jeho zvídavé fanoušky uplynul znovu měsíc, a tak se dnes někteří dočkali v pořadí už osmého pokračování. Fanoušci se tentokrát měli možnost zeptat na Den díkůvzdání, který tenhle týden američané slavili, na vystoupení Adama Lamberta s kapelou Queen na MTV Europe Music Awards nebo druhou studiovou desku Trespassing.

Otázka: Ahoj, užil sis letos Den díkůvzdání? Už jste se zbavili všech zbytků?
Adam Lambert: Měl jsem přímo úžasný Den díkůvzdání strávený s rodinou mé maminky. Skvělé jídlo a víno.

O: Kdybys mohl jít s jakoukoliv celebritou, ať už živou, či mrtvou, na večeři, kdo by to byl?
A: Freddie. Rozhodně Freddie.

O: Jsi spokojený se svou novou deskou?
A: Spokojený? Jsem víc než to, jsem přímo nadšený.

Adam Lambert: Doufám, že v mých písních najdete sami sebe

24. listopadu 2011 v 17:09 Media
Renomovaný americký magazín Rolling Stone zařadil do svého prosincového vydání sloupek o druhé studiové desce Adama Lamberta, kterou sám zpěvák redaktorům a čtenářům představil. Článek mimo jiné přinesl informaci o písni nazvané Shady, kterou nahrál s kytarovou legendou Nilem Rodgersem a australským producentem Samem Sparrem. Píseň, která má obsahovat prvky funku popisuje jako kdyby "Nine Inch Nails potkali Saturday Night Fever".

Zvuk od jeho debutové desky For Your Entertainment se podle jeho slov velmi vyvinul a na naše smysly zaútočí písně inspirované klasickou taneční muzikou, electrem 90. let nebo obsahující prvky v poslední době čím dál populárnějšího dub-stepu. "Jsou tu písně o párty, sexu, zpackaných vztazích... Ale každá obsahuje něco pravého."

Podle svých slov se však Adam Lambert stále necítí být typickou populární hvězdou. "Žádná větší nahrávací společnost by nepodepsala sedmadvacetiletého teatrálního homosexuála nebýt American Idolu. Teď už je to jen o tom, jak využiju téhle příležitosti. Ať už jste kdokoliv, doufám, že v každé z mých písní najdete kus sebe. Pokud se tak stane, vyhrál jsem."

Adam Lambert: Nová deska přinese něco, co jste ještě neslyšeli

23. listopadu 2011 v 21:07 Media
Po kratší odmlce způsobené nahrávaním druhé studiové desky, se Adam Lambert znovu začíná objevovat na listech renomovaných lifestylových magazínů, prostřednictvím kterých dává znovu o sobě vědět. Jeden z posledních článků přinesl americký magazín Entertainment Weekly, který Adama Lamberta vyzpovídal nejen o jeho novém materiálu, který přinese příští rok, ale také jeho modních proměnách.

"V průběhu American Idolu jsem se víc zajímal o takovou okázalou, rádoby odbytou modu, kterou shledávám atraktivní. Celá řada umělců z minulé dekády se často ukazovala v blyštivých, okázalých modelech, proto jsem neváhal přistupovat s velkým respektem ke glam rockové modě 70. let, což pochopitelně zahrnovalo barevnou bižuterii, peří a celou řadu dalších věcí."

Adam Lambert na American Music Awards

23. listopadu 2011 v 20:20 Media
Adam Lambert se zúčastnil předávání renomovaných amerických hudebních ocenění American Music Awards, které se konaly minulou neděli v Los Angeles. I když Lambert nebyl nominován na jednu z cen, na jevišti se přece po dvou letech staré kontroverzi objevil, aby uvedl americkou populární kapelu One Republic. Na červeném koberci se objevil v doprovodu svého přítele Sauliho Koskinena.

Více informací můžete nalézt na Twitteru.

Pilotním singlem z Trespassing se stane píseň Better Than I Know Myself

19. listopadu 2011 v 17:24 Trespassing
Adam Lambert před pár minutami oznámil prostřednictvím Twitteru název pilotního singlu druhé studiové desky Trespassing. Tím se stane píseň nazvaná Better Than I Know Myself, o které se už na začátku září spekulovalo, zda se na novém počinu Adama Lamberta objeví.

Na internetu se dokonce objevilo i její demo nazpívané americkým producentem Claudem Kellym, který s Adamem Lambertem na jeho novém materiálu úzce spolupracoval. Snad všechny překvapí, že hrubé demo obsahuje silný vliv r'n'b hudby, Adam Lambert však už sám přiznal, že se nebál se zvukem na nové desce experimentovat.

Nesmíme však zapomínat, že se stále jedná jen o demo nahrávku, finální verze písní se často liší jak po zvukové stránce, tak po textové, kterou si interpreti většinou upravují k obrazu svému. Adam Lambert dodal, že více podrobností k novému singlu zveřejní brzy.

Adam Lambert se vrací na jeviště American Music Awards

19. listopadu 2011 v 10:59 Media
Po dvou letech se prý vrací na místo činu. Takhle mluví americká média o účasti Adama Lamberta na předávání amerických národních hudebních cen American Music Awards, které se konají zítra v Los Angeles. Svou první účast od dvou let staré kontroverze na akci konané teleivzní stanicí ABC spojí s předáním jedné z cen. Tvůrci slavnostního večera byli od loňského roku, kdy nebyl Adam Lambert ani pozván na slavnostní večer, vystaveni kritice jeho fanoušků, výkonný producent Larry Klein však namítá: "Adama jsme nikdy neměli na černé listině." O tom se můžeme všichni přesvědčit na vlastní oči již zítra.

OKÉNKO DO MINULOSTI:
Kontroverzní vystoupení Adama Lamberta na významném předávní amerických hudebních ocenění American Music Awards v roce 2009 ovlivnilo jeho kariéru ještě několik měsíců poté. Americká média předpovídala, že tohle vystoupení bude jen začátkem jeho hvězdné kariéry, poté co na podiu za doprovodu svého debutového singlu For Your Entertainment políbil, v té době svého klávesistu, Tommyho Joe Ratliffa, musel čelit výraznému tlaku a kritice americké společnosti. Jen samotná televize ABC, která poskytla přímý přenos z předávání American Music Awards, musela čelit tisícům znepokojených telefonátů, e-mailů a dopisů. Zrušení naplánovaných televizních vystoupeních, ve kterých měl Lambert propagovat svou čerstvou debutovou desku For Your Entertainment, jen ukázalo, jaký dopad to mělo na jeho kariéru.


Druhá deska Adama Lamberta nese název Trespassing

19. listopadu 2011 v 10:37 Trespassing
Ve včerejších pozdních hodinách Adam Lambert prostřednictvím svého Twitteru oznámil název dlouho očekávané druhé studiové desky, která ponese název Trespassing. Nový materiál Adama Lamberta vyjde po několika okladech na jaře příštího roku a můžeme očekávat různorodou, osobní a nadčasovou nahrávku, jejímž výkonným producentem je sám autor.

Adam Lambert na nové desce pracuje již od začátku právě končícího roku a spolupracoval na ni například s kytarovou legendou Neilem Rodgersem nebo jedním z nejvyhledávanějších hudebních producentů Pharellem Williamsem. Právě píseň, na které spolupracoval s posledně jmenovaným velikánem, se stala inspirací pro název desky.

To však stále není vše, během dnešního by měl Adam Lambert oznámit název pilotního singlu. Pro více informace sledujte českou komunitu na Twitteru.

Adam Lambert na narozeninové párty Katy Perry

15. listopadu 2011 v 17:25 Media
Sedmadvacáté narozeniny populární americké zpěvačky Katy Perry sice proběhly minulý měsíc, pořádná oslava následovala teprve minulý víkend. Na tématicky pojatou párty byl pozván i Adam Lambert se svým přítelem, s kterým představoval dva rozdílné protipóly - tedy Tančící Měsíc a Tančící Slunce. Fotografie přinesl americký server JustJared.

Adam Lambert v Majors & Minors

15. listopadu 2011 v 17:07 Media
Minulou neděli se na televizních obrazovkách americké kabelové stanice The Hub vysílala další epizoda z populárního cyklu Majors & Minors. Rodinná pěvecké show americkým domácnostem již od druhé poloviny září představuje umělecké sny dvanácti talentovaných zpěváků, které spojuje nízký věk. Ve splnění jejich snu, kterým by mělo být získání nahrávací smlouvy, jim pomáhají jejich potencionální kolegové, kteří už nějakou dobu v hudebním průmyslu působí. Jedním z nich byl i Adam Lambert, který byl za oceánem již několikrát v různých anketách oceněn jako jeden z nejlepších vzorů pro mládež. Jak zapůsobila návštěva Adama Lamberta můžete shlédnout níže.


Návštěva speciálního hosta.

Evan Kidd Bogart: Vlastně mě něco napadlo - Adame!
Soutěžící: O můj Bože! Páni!
Emily: Najednou vešel Adam Lambert a všichni rázem ožili.
Adam Lambert: Páni, zníte skvěle. Vážně jste skvělí.
Cameron: Rázem vešel Adam Lambert ze zákulisí, byl to skvělý moment.
Hailey: Když jsme uviděli Adama Lamberta, byl to pro nás velký šok.
Brandon: Adam Lambert vešel z ničeho nic...

Adam Lambert: Chci, aby si fanoušci na mých písních pochutnali

10. listopadu 2011 v 21:40 | Vanda |  Media
Před několika dny vyšel rozhovor Adama Lamberta s editorem magazínu OUT, Aaronem Hicklinem. Adam mu vyprávěl, co se naučil za dva roky od té doby, kdy se objevil na obálce Out100 z roku 2009. Přinášíme vám překlad rozhovoru:

Před dvěma lety, v Out100 z roku 2009, jsme Adama Lamberta zvolili "Breakout Star of the Year" a nafotili ho na obálku spolu s Danem Choiem, Wandou Sykes, Cyndi Lauper a Robem Marshallem. V doplňujícím editorském dopise jsem si vzal jako terč zábavní průmysl a to, jak kontroluje a omezuje přístup k gay tisku, použil jsem naši zkušenost s Adamovým tehdejším publicistou jako příklad. Když se dívám zpět, byla chyba adresovat to přímo Adamovi: Ačkoli mohutná odpověď od jeho loajálních fanoušků vyvolala cennou debatu, můj dopis byl brán jako osobní útok, který zamlžil poselství.

Lambert se oprávněně bránil, částečně třeba ukázkou své nezávislosti na AMAs, kdy simuloval orální sex a políbil člena své kapely. Uplynulo mnoho času a my se můžeme podívat zpátky na tu bouři s chladnějšími hlavami - tak chladnými, že jsem si byli schopni popovídat, což jsme měli udělat už prve. Letos oceňujeme Adama za způsob, jakým zůstává věrný své identitě gaye, zatímco zvládá být úspěšným hudebníkem. Dosažení tohoto je úspěch. Jak řekl nedávno v rozhovoru pro Advocate "Nikdo vás nenaučí jak být gay celebritou." Skutečností je, že on je dobrým příkladem.

Rozhovor s Queen a Adamem Lambertem pro BBC

10. listopadu 2011 v 19:36 Media
Po skončení slavnostního večera předávání cen EMA 2011 stanice BBC udělala krátký rozhovor s kapelou Queen, která získala cenu Globální ikona, a Adamem Lambertem.

Pilotní singl z druhé desky byl znovu odložen

8. listopadu 2011 v 19:54 Trespassing
Na netrpělivě očekávanou předzvěst druhého studiového alba Adama Lamberta si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Pilotní singl měl původně najít cestu do celosvětových rádií již tenhle měsíc, ale nakonec se vydání singlu minimálně o dva měsíce posune. Oficiální vyjádření Adama Lamberta:

"Milí, úžasní fanoušci, zatraceně vás miluju. Co se týká prvního singlu: Vzhledem k nepředvídatelným okolnostem, právním obtížím a tvůrčím detailům, se vydání singlu znovu oddaluje. Omlouvám se, že jsem tvrdil, že singl vyjde v listopadu. Mluvil jsem příliš brzy. Potřebuji čas, abych měl jistotu, že ta písnička bude dokonalá a celé tohle album s propagací budou umělecké rozšíření mého ducha. Děkuji vám mnohokrát za vaši trpělivost. Slibuji vám, že vás nezklamu, a že nadcházející projekt vás vezme na divokou jízdu. Miluju vás."

Podle posledních informací na Twitteru měl Adam Lambert v Londýně mnoho obchodních schůzek, které by mu měli napomoct k efektivnímu propagování jeho autorské desky. Podle všeho na nich Adam Lambert představil šest nových písní, mezi kterými se rozhoduje, která bude zastávat funkci prvního singlu.

MTV Europe Music Awards 2011

8. listopadu 2011 v 19:10 Perfomances
Předávání cen MTV Europe Music Awards je každoročně jednou z nejvýznamnější událostí hudebního světa. Letos koncentraci hvězd přilákal severoirský Belfast, kde byly minulou neděli oceněni nejvýznamnější evropští umělci minulého roku podle populární lifestylové televize. Speciální ocenění nazvané Global Icon bylo přiřknuto legendární britské skupině Queen, která minulý rok oslavila čtyřicet let své působnosti.

Na samotný závěr vystoupila současná formace skupiny Queen v doprovodu zpěváka Adama Lamberta se směsicí svých největších hitů, mezi kterými nechyběli The Show Must Go On, We Will Rock You a We Are The Champions. O překvapivém vystoupení se v zákulisí šeptalo už delší dobu, i tak to zůstalo tajemstvím až do poslední chvíle. Vystoupení bylo poté mnoha médii a fanoušky pasovaná na samotný vrchol večera a okolo Adama Lambert se vzedmula nová vlna zájmu.

Adam Lambert vystoupil na Europe Music Awards

6. listopadu 2011 v 23:27 Perfomances
Před pár minutami vystoupil Adam Lambert na předávání výročních cen MTV Europe Music Awards, kde po boku legendární britské kapely zazpíval směsici jejich nesmrtelných hitů. Více podrobností, včetně fotografií, poznatků ze zákulisí a ohlasů médií vám přineseme brzy.


Vystoupí dnes Adam Lambert na EMA po boku Queen?

6. listopadu 2011 v 12:24 Media
Ruka je už víceménně v rukávu a vše nasvědčuje tomu, že dnes Adam Lambert vystoupí na předávání hudebních cen MTV Europe Music Awards s legendární kapelou Queen, jak tomu nasvědčovaly první spekulace. Informaci neoficiálně potvrdil hudební manažer a kytarista kanadského zpěváka Justina Biebera, Dan Katlan, který na Twitteru zanechal poznámku k Adamovi Lambertovi: "Chlape, bylo fajn tě vidět, nemůžu se dočkat, až to zítra rozbalíš s Queen."

Legendární britská kapela oslavila minulý rok 40 let své existence a právě k téhle příležitosti ji ocení lifestylová stanice MTV oceněním Global Icon. O letošních Europe Music Awards, které se konají v Belfastu, se hovoří jako o nejlepším ročníku ze všech. Nenechte si tedy tenhle slavnostní evropský hudební večer ujít, živý přenos začíná ve 21 hodin středoevropského času. Sledovat ho můžete na většině mutací stanice MTV, včetně té české, nebo německé stanice VIVA, kterou můžete volně naladit na satelitu Astra.

Aktualizované informace můžete sledovat také na Twitteru.

Adam Lambert slaví se svým přítelem výročí

6. listopadu 2011 v 11:43 Twitter
Adam Lambert spolu se svým přítelem Sauli Koskinenem tenhle víkend oslaví prvních společných dvanáct měsíců od jejich setkání ve finském hlavním městě Helsinkách, kde Adam Lambert koncertoval v rámci svého prvního turné Glam Nation Tour. I když oba dva své soukromí nechávají tam, kam patří, jejich vztah se postupem času stal jedním z nejsledovanějších, jak u amerických paparazzi, tak finské veřejnosti. My jim také přejeme hodně štěstí a celou řadu společných chvil strávených spolu.

Photo Shoot by Tony Duran

6. listopadu 2011 v 11:15 Photoshoots
Adam Lambert zanechal na svém Twitteru svým fanouškům menší překvapení v podobě fotografie, která pochází z objektivu amerického fotografa Tonyho Durana. Právě tenhle chlapík patří mezi současné nejúznávanější americké fotografy, spolupracoval s celou řadou celebrit od Britney Spears, Pamely Anderson až po Toma Cruise. Jeho charakteristickým stylem jsou černobílé snímky, jak můžete vidět i v případě Adama Lamberta.

Adam Lambert vystoupí na MTV Europe Music Awards

4. listopadu 2011 v 17:41 Media
Již tuhle neděli se v severoirském hlavním městě Belfastu bude konat slavnostní večer lifestylové stanice MTV s podtitulem Europe Music Awards 2011. Předávání ocenění nejlepším evropským umělců podle starokontinentální mutace původně populární americké hudební stanice se zůčastní i Adam Lambert, který o tom informoval své fanoušky skrze sociální síť Twitter.

V zápětí se na internetu objevily první spekulace, které hovořily o tom, jestli Adam Lambert zde nepředstaví svůj pilotní singl z připravované druhé studiové desky. Tuhle spekulaci však razentně popřel sám Adam Lambert, který jednomu z fanoušků odepsal: "Nejspíš budeš zklamaný, ale nebudu vystupovat s mým prvním singlem. Ale bude to vystoupení."

Adam Lambert přeje šťastný Halloween

1. listopadu 2011 v 17:18 Twitter
I když se v naších slovanských končinách tradiční anglosaský svátek Halloween příliš neslaví, vězte, že pokud jste včera narazili na několik rozsvěcených vydlabaných dyní, situace se začíná pozvolna měnit. Právě včera totiž byla ta proslulá nejstrašidelnější noc v roce a Adam Lambert znovu nechal na svůj nejoblíbenější svátek volný průběh své kreativitě. Jak už dříve svým fanouškům naznačil, jako proslulý Glampire strávil víkend se svými blízkými přáteli.

Na svém Twitteru později sdílel fotografii se svým přítelem Sauli Koskinenem, kterou doplnil změněným avatarem, na který se můžete podívat sami na profilu Adama Lamberta.