Říjen 2011

Adam Lambert: Vystrojte se na Halloween

28. října 2011 v 11:40 Twitter
Přímo za dveřmi je tradiční lidový svátek Halloween, který se slaví zejména v anglicky mluvících zemí, i když v poslední době můžeme sledovat stupňující trend, kdy se tenhle kulturní prvek rozšiřuje i do dalších zemí. Předvídaná nejstrašidelnější noc v roce je zároveň nejoblíbenějším svátkem Adama Lamberta. Jistě si vzpomenete na dva roky starý koncert, který Adam Lambert odehrál přesně na Halloween, a při kterém jeho image zdobily umělé upírské zuby. Glampire byl zrozen.

Minulý rok se Adam Lambert zúčastnil menší soukromé párty, kde se zjevil ve vampirském převleku. Čím víc se blíží tenhle svátek, tím víc fanoušci spekulují, za co se Adam Lambert vypraví letos. Napověděl jim sám, když změnil svůj obrázek na Twitteru za svůj vampirský převlek. Fanoušky přitom vyzval, aby mu poslali ty nejpovedenější halloweenské masky, ty nejlepší přitom retweetoval.

"Nemůžu se dočkat svého oblíbeného svátku. Halloweenu! O tomhle víkendu vám určitě pošlu fotky. A prosím, pošlete mi také vaše kostýmy. Rád uvidím vaši kreativní stránku. Vyoblékaní je nejlepší sebevyjádření (když nepočítám hudbu samozřejmě)."

Je Stacy Francis příliš stará na pop?

28. října 2011 v 11:25 Twitter
Známý internetový blogger Perez Hilton v průběhu týdne nazval Stacy Francis, dvaačtyřicetiletou soutěžící v právě vysílané americké verzi pěvecké soutěže X Factor, příliš starou na to, aby se stala popovou hvězdou. Přitom právě jeden z magnetů soutěže X Factor je neomezený věkový limit, což se v minulosti ukázalo jako jeden z nějvětších kladů soutěže. O tenhle fakt se opřel i Adam Lambert, který se neváhal za Stacy Francis postavit a začít tak "Twitter War", jak to nazvali americká média.

I když se vztah mezi Adamem Lambertem a Perezem Hiltonem jevil jako přátelský, tenhle týden se projevilo, že tak růžové to zrovna nebude. Adam Lambert totiž na obranu napsal: "Fajn, ale to samé by napsal i o Adele, kdyby se její Rolling In The Deep nestalo hitem. To její talent změnil hudební scénu." Zde však Adam Lambert narazil, protože Perez Hilton na svou obranu poslal odkazy na starší články ze svého známého blogu, kde britské zpěvačce prorokuje velkou budoucnost. Adam Lambert uznal svou chybu a přispěchal s omluvou: "Je to pěkně na nic, když si lidé předtím neověří fakta, co? Promiň."

Adam Lambert v Little Door Restaurant

28. října 2011 v 10:44 Media
Adam Lambert byl na začátku týdne spatřen ve vyhlášené losangelské restauraci Little Door Restaurant, kromě přítomných paparazzi mu doprovod dělal jeho partner Sauli Koskinen.


Adam Lambert spolupracuje s kytarovou legendou

22. října 2011 v 10:53 Trespassing
Již od minulého týdne se internetovými zákoutími začalo šeptat o možné spolupráci Adama Lamberta a legendárního newyorského kytaristy a producenta Nile Rodgerse. Od poloviny týdne, kdy byl Adam Lambert poprvé viděn v americké metropoli, New Yorku, tlak hudebních fanoušků vystoupal až do vařící meze. Včera byla konečně všechna očekávání naplněna a internet jako lavina zasipaly informace o vzájemné spolupráci těchhle dvou hudebníků.

První podnět k vzájemné spolupráci vzešel ze strany australského muzikanta Sama Sparra, který s Adamem Lambertem znovu spojil síly při přípravě dlouho očekávané druhé studiové desky. Nile Rodgers, který se podílel na tvorbě dnes již legendárních nahrávek od Madonny (Like a Virgin), Davida Bowieho (Let's Dance) nebo Duran Duran (Notorious), se k nabídce postavil pozitivně.

Adam Lambert při show So You Think You Can Drag?

20. října 2011 v 20:05 Media
Adam Lambert se včera jako speciální host objevil na amatérské soutěži nazvané So You Think You Can Drag. Sedmitýdenní soutěž hledá podle svých oficiálních stránek novou "newyorskou transvestity super hvězdu" a jak bývá zvykem, vítězka bere vše (v tomhle případě finanční odměnu a kariérní postup). Více fotografií naleznete na Twitteru.

Adam Lambert: Moje muzika je existenciální pop

17. října 2011 v 17:44 Media
Na titulní obálce amerického lifestylového magazínu Advocate, který svůj obsah zaměřuje na homosexuální menšinu, můžeme od dnešního dne spatřit Adama Lamberta, který se stal tahákem posledního čísla. Redaktor Matthew Breen strávil s Adamem Lambertem jeden den a povyprávěl si s ním o jeho současném životě. Setkání společně s focením proběhlo poblíž loasangelské benzínové stanice a Adam Lambert ho začíná slovy: "Koupil jsem si nápoj a doplnil jsem nádrž."

"Takhle vypadají mé dny. Vstal jsem, 20 minut jsem si zaběhal na běžícím pásu, který mám doma a nachystal jsem se. Tohle místo mám vážně rád. Tohle, co držím v ruce, se jmenuje zpěvákova medicína, je to citron s papričkou. Vyčístí to vaše hrdlo a nastartuje vám to hlasivky. A to je něco, co potřebuji. A taky jsem si musel zajet natankovat. Normální den." popisuje Adam Lambert své běžné ráno.

Téma se poté na chvíli znovu obrací k dvouleté staré kontroverzi, kterou způsobilo jeho vystoupení na prestižních hudebních cenách American Music Awards, kde Adam Lambert políbil svého baskytaristu, Tommyho Joe Ratliffa. "Svým způsobem jsem si o to říkal. Ne všechno je předem promyšlené, jak si lidé myslí. Jsou věci, které se prostě stanou a věci, které prostě musíte udělat. Tohle bylo impulzivní." Adam Lambert však přiznává, že to v něm už delší dobu vřelo: "Myslím, že jsem byl tak trochu zahlcen vším tím mumrajem. Byla to možná reakce na tu záležitost okolo toho, že nejsem moc gay. V ten moment jsem si říkal, jestli tohle už bude dostatečně gay. Udělal jsem to v afektu."

Nepřímo tak odkazuje na další kontroverzi, které způsobilo jeho focení pro časopis Details, kde se v intimních pozách nachází s modelkou: "Focení s dívkou... Bral jsem to tak, že to bylo sexy. Většina mých fanoušků jsou ženy, tak to pro ně mohla být notná dávka fantazie, a proč taky na druhou stranu ne?"

Jerome Bell zazní na nové desce Adama Lamberta

16. října 2011 v 11:30 Trespassing
Že jsou castingové soutěže mimořádnou startovní platformou pro celou řadu talentovaných umělců je všeobecně známo, přesvědčit se o tom může i Jerome Bell, který sice v posledním ročníku americkém soutěže American Idol díru do světa (nebo spíš Spojených států) neudělal (neprobojoval se ani do semifinálového souboje), hudební nabídky se mu jen hrnou. Tou poslední je spolupráce při nahrávání vokálů na druhou studiovou desku Adama Lamberta.

Informoval o tom sám Bell, jak jinak než na Twitteru: "Právě jsem měl telefonát ze studia, jestli bych nechtěl udělat vokály pro píseň od Adama Lamberta. Modlím se za své hlasové možnosti, lol.

// Session z minulé noci byla parádní! Zazpíval jsem tony, které jsem do teď ještě nikdy nezazpíval. Opravdu doufám, že se ta píseň Adamovi Lambertovi bude líbit. Protože mně se líbí!"

V celém článku se můžete podívat, jak probíhal Bellův konkurz do soutěže American Idol.

Bude Adam Lambert spolupracovat s Nilem Rodgersem?

16. října 2011 v 11:06 Trespassing
Takovou otázku si teď pokládají fanoušci Adama Lamberta, po tom co skladatel a zpěvák Sam Sparro kontaktoval skrz Twitter renomovaného newyorského producenta a kytaristu Nile Rodgerse. Právě tenhle chlapík patří mezi nejnadanější umělce posledního století, když se podílel na tvorbě dnes již legendárních nahrávek od Madonny (Like a Virgin), Davida Bowieho (Let's Dance) nebo Duran Duran (Notorious).

Osmadvacetiletý Australan Sam Sparro, který s Adamem Lambertem navázal spolupráci v rámci jeho druhé studiové desky, Rodgersovi napsal: "Pracuju s Adamem Lambertem na pořádném funkovém nářezu a byli bychom poctěni, kdybys na ni zazněl. Co si myslíš?" A vypadá to, že Rodgers je touhle nabídkou zaujat, protože skrz Twitter kontaktoval Adama Lamberta, takže se možná vzájemné spolupráce dočkáme již brzy...

Adam Lambert na Show Girls in Drag

14. října 2011 v 13:08 Twitter
Adam Lambert byl ve společnosti svého partnera Sauliho Koskinena a dobrého přítele, pěveckého kolegy, Sama Sparra spatřen na populárním loasangelském trans vystoupení Show Girls in Drag. Více fotografií naleznete na Twitteru @LambertCZ_SK.

Adam Lambert na narozeninové párty Terrance Spencera

14. října 2011 v 12:59 Twitter
Přesně před týdnem oslavil své šestadvacáté narozeniny tanečník Terrance Spencer, kterého si můžete pamatovat z prvního solového turné Adama Lamberta, Glam Nation Tour. K příležitosti svého jubilea uspořádal Spencer narozeninovou párty pro okruh svých blízkých přátel mezi nimiž nechyběl ani Adam Lambert.

Adam Lambert s miminkem Carmit Bachar

13. října 2011 v 19:29 Twitter
Populární americká zpěvačka Carmit Bachar zanechala na svém Twitteru obrázek své třítýdenní dcery, kterou v náručí drží Adam Lambert. Právě devětadvacetiletý zpěvák patří k úzkému okruhu přátel rudovlasé umělkyně, která své jméno spojila s extravagantním projektem Zodiac Show nebo dívčí kapelou The Pussycat Dolls.

Adam Lambert o potencionálním pilotním singlu

13. října 2011 v 19:21 Trespassing
Druhá studiová deska Adama Lamberta se chystá již od začátku letošního roku, přes první optimistické odhady, že album vyjde ještě tenhle rok, se fanoušci vrátili do reality a nový materiál můžou očekávat až na přelomu února a března. Jak bývá zvykem, desce bude předcházet pilotní singl, který by měl do éteru zamířit v nejbližších týdnech, proto mnoho fanoušků zneklidnila zpráva, že píseň, která bude funkci první vlaštovky zastávat, ještě vybraná není.

To už by však mělo být historií, Adam Lambert se dnes zastavil na svém Twitteru, kde se svými fanoušky sdílel:

"Zdravím, dodělávám poslední úpravy na potencionálním prvním singlu. Tenhle beat je pěkně nakažlivý."

Twitter Party 7.0

13. října 2011 v 19:08 Twitter
Minulý týden znovu vymezil Adam Lambert na svém účtu na Twitteru prostor pro své fanoušky a umožnil jim zeptat se na otázky, které je jen napadnou. Od otázek osobního rázu se objevily i dotazy, které směrovaly k chystané druhé studiové desce. Podle nejaktuálnějších informací se tedy nová nahrávka objeví na pultech obchodů na přelomu února a března. Desku by měl předcházet pilotní singl, který zatím ještě není vybraný, ale v rádiových stanicích by se měl začít vysílat v průběhu příštího měsíce.

O: Už víš za co půjdeš na Halloween?
A: Nemám ponětí...

O: Jak chutnají mikrofony?
A: Po potu... lol


O: Kdo je zábavnější, ty nebo Neil?
A: Neil

O: Mohl bys mi napsat ahoj? Moc prosím...
A: Ahoj

O: Nějaké vodítko k photoshootu? Třeba téma?
A: Mnoho témat. Mnoho různých vzhledů.

Druhá deska už má svůj photoshoot

7. října 2011 v 15:42 Trespassing
V nejbližších měsících by měla vyjít druhá studiová deska Adama Lamberta, která právě prochází závěrečnými úpravami. Se svou druhou vlaštovkou se chtěl Adam Lambert co nejvíce vymanit vnějším vlivům a udělat autorskou nahrávku, k čemuž mu pomohla změna managmentu a možnost být výkonným producentem celé desky. Podle jeho slov na Twitteru se nyní deska dočkala i svého vizuálního zobrazení: "Včera jsem fotil photoshoot k mé nové desce. Jsem z toho vážně nadšený. Počkejte až ten styl uvidíte na vlastní oči. Připadal jsem si jako dítě v cukrárně."

Camila Grey o písni Dreamer

4. října 2011 v 13:06 Band
Dvaatřicetiletá muzikantka a zároveň klávesistka Adama Lamberta, Camila Grey nedávno poskytla rozhovor americkému serveru Autostraddle, kde hovořila nejen o své nové desce Nocturnes, kterou příští týden vydává se svou kapelou Uh Huh Her, ale také o písni zvané Dreamer, kterou nabídla právě Adamovi Lambertovi na jeho druhou studiovou desku.

"Před pár lety jsem napsala jednu píseň nzvanou Dreamer. Hledala jsem někoho s velkým, silným hlasem, kdo by ji dokázal zazpívat. Původně byla nabídnuta Christině Aguileře, ale nakonec z toho sešlo. Když jsem začala přemýšlet o písních pro Adama, tak to pro mě byla jasná volba. Nahráli jsme ji společně s Bradem Thomasem Ackleyem, který s náma dříve pracoval na deskách Black & Blue a Nocturnes, a když jsem měla možnosti ji slyšet, byla jsem uchvácená. Jen doufám, že se na jeho desce objeví."

Adam Lambert sdílí nové texty písní

4. října 2011 v 12:44 Trespassing
Adam Lambert v posledních dnech dokončuje svou druhou studiovou desku, která by podle něj měla vyjít z kraje příštího roku. Ale ani během tvořivého procesu nezapomíná na své fanoušky, kterým odtajnil další kousky z dlouho očekaváné nahrávky. Tentokrát se jednalo o tři krátké úryvky textů z písní, které se na desce pravděpodobně objeví:

- I'm swingin off of my hingies, I'm cocked and I'm ready to go
- All Long, I tried to pretend it didn't matter if I was alone
- Lost inside communication breakdown, better just read my lips. Comin' in clearer when we get down. Iceberg. Just the tip

Zájem fanoušků po novém materiálu od zveřejnění nových částí textů jen vzrostl a proto musel Adam Lambert na svém Twitteru celou situaci klidnit: "Přede mnou jsou ještě nějaké dokončovací práce... Pracuji tak rychle, jak jen to jde. Děkuji vám za vaši trpělivost. Až budu vědět víc, budete mezi prvními, s kým to budu sdílet."

Nebyl to však jen zájem po nové tvorbě, který u fanoušků Adama Lamberta vzrostl, ale také investigativnost. Zatímco první úryvek nejspíš zůstane zatažen plachetou tajemství až do poslední chvíle, o posledních dvou úryvcích se toho ví více. Více podrobností v celém článku.

1/ All long, I tried to pretend it didn't matter if I was alone ("Celou dobu jsem se snažil předstírat, že mi nezáleželo na tom, že jsem byl sám")
Spolupráce Adama Lamberta a amerického producenta Clauda Kellyho byla oznámena již na samém začátku nahrávacího procesu. Oba pánové tak navázali na jejich téměř dva roky starý počin For Your Entertainment, který plnil funkci amerického pilotního singlu ze stejnojmenné desky. Claude Kelly se od té doby v různých rozhovorech netajil tím, že spolu spolupracovali i na jeho další desce, o které mluvil v superlativech.