Kanadská Glamway - část čtvrtá

22. srpna 2011 v 19:55 | VampGirlPrague |  Speciály
Dnes vám představujeme již čtvrté pokračování letního speciálu, který pro vás připravila VampGirlPrague. VampGirlPrague se před dvěma týdny vypravila do Kanady, kde se zúčastnila koncertu Adama Lambert na hudebním festivalu St. Agathe en Feux, ale také hromadného focení pro internetovou kampaň NOH8. Dnes se můžete těšit na blok, který je nazván "V den koncertu" a objasní vám, jak takové poslední minuty před větším festivalem vypadají. Věřím, že ho patřičně oceníte a vyjádříte svůj dík prostřednictvím komentářů.

Když jsme se probudily v den koncertu, neměly jsme toho moc na pořadu dne. Vlastně jsme měly naplánováno pouze připravit se. Řazení se do fronty mělo začít v 5 hodin, ale my tam chtěly být dřív, protože v 15:00 byla na pořadu zvuková zkouška. Jak jsme se připravovaly, kamarádka Jamie se zastavila, aby se rozloučila, protože odcházela dřív. V okamžiku, kdy jsme byly hotové, jsem začala být opravdu nervózní a vzrušená. Moje vnitřnosti si poskakovaly uvnitř mého těla a byl to úžasný pocit. Odjely jsme k areálu koncertu, zaparkovaly auto a vydaly se k pokladnám, kde již bylo několik našich kamarádů, jako například @snuggle62 @GlitteryGlamBug @PerkiKat a její manžel a mnoho dalších, kteří již čekali na zmíněnou zvukovou zkoušku.Poté co zkouška začala a my zaslechli známý hlas, přesunuli jsme se o trošku blíž k areálu se scénou, ale jen proto, abychom lépe slyšeli. Ale ti chlapi z ochranky byli opravdu nepříjemní a ten nejhorší z nich nás nejspíš chtěl zabít pohledem. Říkal, že tam zůstat nemůžeme, že musíme jít za bariéru. Neochotně jsme se pohnuli a já si říkala (a ostatním taky) "Co má za problém, my nejsme stádo hloupých krav, my víme že nemůžeme jít dovnitř, ale to je jedno, vzdálili jsme se a krátili si čas povídáním. S přibývajícím časem se začalo scházet víc a víc lidí, a také víc mých přátel z twitteru dorazilo a já byla neuvěřitelně šťastná, že mohu konečně obejmout @Scorpios4Adam. A s přibývajícími lidmi se místo stávalo přeplněným. My si stále myslely, že když máme naše čísla, všechno je OK, ale mýlily jsme se.

A možná bych měla trošku odbočit a vysvětlit, co ta věc s čísly byla zač, pro ty co nevědí. Takže, organizátoři absolutně zpanikařili, protože mnoho fanoušků chtělo kempovat u areálu, aby měli dobrá místa (já s mojí kamarádkou také, proto jsme také přijely o 2 dny dřív). Ale oni na to nebyli připravení, tak se rozhodly každému lístku přidělit pořadové číslo, a podle tohoto čísla jsme se měli řadit v den koncertu do fronty, v 17 hodin. Oni jen měli zkontrolovat přidělená čísla, aby ti, co přišli dřív, šli také dřív k pódiu. To byla původní myšlenka, ale nakonec to takhle vůbec neprobíhalo.

Takže v okamžiku, kdy jsme se měli začít řadit do fronty, vepředu bylo mnoho lidí, i s vysokými čísly, kteří nebyli ochotni se pohnout, ani aby udělali místo pro sanitku. Absolutně jsem to nechápala, protože jsem si myslela, že pokud máte číslo do 100, máte tam co dělat, a pokud máte vyšší, můžete klidně jít stranou, protože vás zavolají později. No a pak se to začalo komplikovat. Organizátorka přišla s tím, že že nebudou kontrolovat jednotlivá čísla, ale že budou brát skupiny po 50. Takže když řekla, že prvních 60 (ani ne 50) se může jít seřadit, lidé prostě běželi, a oni se ani nenamáhali s nějakým kontrolováním čísel, takže spousta lidí co tam čekali tam neměli vůbec co dělat.

A ještě jednu věc jsem se tam ten den naučila, není to lehké říci, ale řeknu to. Naučila jsem se, že ne každý "Glambert" je milý a příjemný a zdvořilý (i proč ne každý fanoušek má rád označení Glambert a preferuje jen "fanoušek Adama Lamberta"). Slyšela jsem mnoho z nich říkat že je absolutně nezajímají nějaká čísla, potažmo pravidla, a že udělají cokoli aby byli vepředu, nebo že raději "umřou" než aby byl nějaký cizinec před nimi.

A omluvte mě, ale já jsem nepřijela v den koncertu v očekávání, že budu v první řadě. Já přijela 2 dny předem, připravená kempovat venku, abych mohla být v první řadě. To že jsem cizinec přece neznamená, že nemohu být vepředu. Já přejela polovinu světa abych tam mohla být, abych viděla Adama, a pokud chcete být vepředu, musíte být připraveni obětovat vše co můžete, já to udělala, a ne řekla "kašlu na pravidla", to prostě není správné (podle mého názoru). A to byl opravdu jediný, ale velice smutný okamžik toho dne. Ale nechápejte mě špatně, já tady nekážu, my všichni máme své vlastní svědomí...

Ale já tohle nikomu nevyčítám, protože nakonec jsem byla na svém vysněném místě. V první řadě, kousek napravo, přímo před Tommym. No a teď zbývalo přežít jen asi 3,5 hodiny do koncertu. A mimochodem čekat 3,5 hodiny je náročné, ale čekat 3,5 hodiny v botách na 4 cm podrážce a 15 cm podpadcích není vůbec legrace. Ale byla to moje volba, no spíš to bylo nezbytné, protože scéna byla poměrně vysoká a první řada nebyla, ani omylem, nejlepší místo pro focení, ale ty podpadky opravdu pomohly).

Každopádně, ten DJ co nás měl bavit (asi :-D ) při čekání na koncert, byl opravdu příšerný, ale jak se zdálo on sám byl se sebou spokojený. Ale my jsme se hlavně bavili mezi sebou a někdy (ale opravdu málokdy) když měl náš DJ dobrou chvilku, jsme se i bavili.

A nakonec, po snad věčném čekání, se začalo šeřit, čas se krátil a krátil a moje vnitřnosti začaly naprosto "vyšilovat", dělali veletoče uvnitř mého těla a já cítila, že začínám pociťovat příjemné teplo po těla a motýli v žaludku, to vzrušení bylo nepředstavitelné.

 


Komentáře

1 Majda Majda | 22. srpna 2011 v 20:44 | Reagovat

skvělý díl, moc děkuju. a jinak musím souhlasit s tebou VampGirlPrague mnohdy jsem byla na koncertech v rakousku a setkala jsem se s podobným chováním jako ty. sama se snažím vycházet vstříc jak můžu ale někdy lidské chování jde mimo mé chápaní. no moc se těším na další část o koncertě.

2 Jane Jane | 22. srpna 2011 v 21:51 | Reagovat

děkujíííí

3 viv278 viv278 | 22. srpna 2011 v 22:04 | Reagovat

skvělý, díky moc :)

4 PeT PeT | 23. srpna 2011 v 8:35 | Reagovat

Krásný! :)

5 Mišule Mišule | 24. srpna 2011 v 11:00 | Reagovat

Dík za dašlí díl - jako bych tam byla a těším se konečně na finále :-D Je mi líto špatné zkušenosti s fanoušky osobně nechápu jak může Adam a vůbec jiní umělci v tomto světě, myslím nátlak paparazů atd existovat a udržet si tak krásný úsměv!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama