Srpen 2011

Kanadská Glamway - část šestá

29. srpna 2011 v 14:51 | VampGirlPrague |  Speciály
Dnes je na řadě už předposlední pokračování letního speciálu, který pro vás připravila VampGirlPrague. VampGirlPrague se před dvěma týdny vypravila do Kanady, kde se zúčastnila koncertu Adama Lambert na hudebním festivalu St. Agathe en Feux, ale také hromadného focení pro internetovou kampaň NOH8. Dnes se můžete těšit na druhou část bloku, který vám popíše bezprostřední dojmy z vystoupení Adama Lamberta obohacený o osobní poznatky téhle úžasné slečny. Věřím, že ho patřičně oceníte a vyjádříte svůj dík prostřednictvím komentářů.

A já si uvědomuji, že používám slova jako smích, úsměv a štěstí hodně často, ale pokud to samé můžete vy cíttit z videí, řeknu vám, že přímo tam jsem necítila nic jiného, jen lásku a štěstí. A myslím si, že Adam na tom byl stejně. Oh a když mluvíme o smíchu, to spodní prádlo co Adam zvedl a hodil zpátky do publika během Music again, já myslela že tam snad umřu. Dělal zas ty své legrační obličeje, smějící se. Smála jsem se jak blázen. Ale na druhou stranu jsem měla trošku času soustředit se na Tommyho. A když už mluvíme o Tommym, co přišlo pak, jsem neočekávala ani ve snu.

Myslela jsem že ta věc s vážkou "Vílou" byla k smrti roztomilá, ale co jsem nečekala bylo, když během představování Tommyho Adam zmínil fanfic. A lidičky já si stále nejsem jistá, jestli jsem se smála nebo červenala, ale pravděpodobně obojí zároveň. Adam byl tak roztomilý, když řekl, že je to velmi nevhodné a že je uražený, ale v zápětí udělal gesto že není a celou dobu se smál a Tommy se smál celou tu dobu také, sexy a roztomilý (kdo sakra může autorům těhle příběhů něco vyčítat, oni jsou spolu prostě k nakousnutí). Ale evidentně chlapci to berou s humorem, takže my můžeme také a tohle bylo mé absolutně nejoblíbenější představení Adamových hudebníků (potažmo Tommyho).

Adam Lambert dokončuje vokály na druhé desce

28. srpna 2011 v 14:35 Trespassing
Druhá studiová deska Adama Lamberta se pomalu ale jistě začíná zbavovat plátna pokrytého tajemstvím. Po páteční Twitter Party, kterou Adam Lambert uspořádal na svém profilu, už můžeme s jistotou říct, že na desce probíhají závěrečné úpravy, tracklist, který sčítá dvanáct písní, je uzavřený a nový materiál uslyšíme do dvou měsíců.

Sám Adam Lambert změnil přístup k uvolňování informací o nové desce a sám na Twitteru včera sdílel: "A přede mnou je tenhle týden hromada práce. Dokončování vokálů na třech různých písní! Hurá."

Jistě mnoho z vám neuniklo, že východní část Spojených států amerických sužují silné nárazové větry, které provází hurikán Irene. Adam Lambert kromě odtajnění nových informací o jeho tvůrčím procesu, také vyjádřil lítost se svými spoluobčany: "Východní pobřeží: Zůstaňte v bezpečí a chytře toho využijte, až se bouřka přivalí. Myslím na vás."

Kanadská Glamway - část pátá

28. srpna 2011 v 11:29 | VampGirlPrague |  Speciály
Dnes vám představujeme již páté pokračování letního speciálu, který pro vás připravila VampGirlPrague. VampGirlPrague se před dvěma týdny vypravila do Kanady, kde se zúčastnila koncertu Adama Lambert na hudebním festivalu St. Agathe en Feux, ale také hromadného focení pro internetovou kampaň NOH8. Dnes se můžete těšit na první blok, který vám popíše bezprostřední dojmy z vystoupení Adama Lamberta obohacený o osobní poznatky téhle úžasné slečny. Věřím, že ho patřičně oceníte a vyjádříte svůj dík prostřednictvím komentářů. Druhé pokračování koncertu můžete očekávat obratem.

Oh takže do koncertu nám zbývaly jen minuty a během toho čekání jsem uslyšela: "To je Sauli!" a lidičky vážně, byl to on. Šel kolem nás, usmíval se, přímo do prostoru pro zvukaře. Byla jsem absolutně vedle jen z toho, že jsem ho viděla. Moc moc mu to slušelo. Všichni, mě nevyjímaje, křičeli jak o život. A nikdo nefotil.

Hehe, takže po tomhle malém, ale velice příjemném šoku jsme ještě chvilku čekali, a pak se na jevišti objevil ten francouzsky mluvící chlápek, a i když Adam uvedení nepotřebuje, on ho představil tak jako tak, a bylo to tu, show time. Klidně můžu říct, že v tu chvíli jsem se třásla po celém těle. A pak jsem uviděla Monteho a Isaaca a OH MŮJ BOŽE viděla jsem Tommyho (a se vším respektem, při téhle show pro mě existovali jen 2 muži - Adam a Tommy. Všichni mí přátelé vědí že já to mám 50:50 s Adamem a Tommym, takže pardon, ale tak to je).

Deska For Your Entertainment se umístila ve finské hitparádě

26. srpna 2011 v 14:16 Charts
I když od vydání debutové desky Adama Lamberta, For Your Entertainment, uplynul již více než rok a půl, prvotní počin se tenhle týden opět umístil v oficiálním finském albovém žebříčku. Z naprosté nuly se tenhle letní týden vyhoupla až na 26. pozici a navazuje tak na březen, kdy se deska v žebříčku objevila naposledy. I s tímhle týdnem tedy v oficiálním albovém součtu strávila již 44 týdnů, což z desky dělá ve Finsku jeden z nejúspěšnějších zahraničních debutů.

Adam Lambert patří ve Finsku mezi silně vnímané umělce, o čemž svědčí i silná fanouškovská základna, kterou v téhle severské zemi má. Na své no.1 však zde stále čeká, nejblíž k tomu měl singl Whataya Want From Me, který skončil těsně pod trůnem, v závěsu s již zmíněným debutem For Your Entertainment, který to dotáhl až na 4. příčku. Již loni však byl oceněn nominací na finskou hudbení cenu Emma Awards v kategorii Nejúspěšnější zahraniční interpret.

Důvod, proč se deska For Your Entertainment po pěti měsícech znovu vrátila do žebříčku, je neznámý. Můžeme jen spekulovat nad okurkovou sezonnou, výprodejem nebo mediální masáží, která se mu dostává po tom, co začal chodit s finskou televizní celebritou, Sauli Koskinenem.

Twitter Party 5.0

26. srpna 2011 v 13:55 Twitter
Teprve před pár hodinami skončila v pořadí již pátá Twitter párty, kterou na svém účtu uspořádal Adam Lambert. Od posledního "rozhovoru s fanoušky" skrze počítačové obrazovky uplynul již měsíc, ale také změna v odpovědích Adama Lamberta, který tentokrát již otevřeně odpovídal na dotazy ohledně jeho připravované druhé studiové desky ale také například ohledně vztahu s jeho přítelem Sauli Koskinenem.

Podle reakcí Adama Lamberta se dá odvodit, že druhá studiová deska už je hotová, tracklist o dvanácti písních schválený a nový materiál uslyšíme nejpozději do dvou měsíců. Kompletní překlad otázek i odpovědí v celém článku.

Adam Lambert: Dámy a pánové, má nová deska zní přímo skvěle! Ručím vám za to, že to čekání se vyplatí.

Otázka: Kdy vyjde první singl? Mám takový pocit, že jsi říkal koncem léta... Můžeme ho tedy už očekávat v nejbližší době? Nemůžu se dočkat!
Adam Lambert: Zatím ne, nejpravděpodobněji během osmi týdnů.

O: Kolik písní na albu bude?
A: Dvanáct, ale s dodatkem, že na rozšířené verzi jich bude víc.

O: Nemůžu se dočkat až to uslyším. Jsem si jistá, že to bude bezkonkurenční. Musel sis nahrávání opravdu skvěle užívat.
A: Prožil jsem přímo ten nejlepší čas během nahrávání. Naučil jsem se toho spoustu o psaní a také o sobě samém. Strávil jsem také při tom pět měsíců.

Lee Cherry zveřejnil dosud neviděné fotografie Adama Lamberta

25. srpna 2011 v 11:13 Photoshoots
Americký fotograf Lee Cherry v probíhajícím týdnu aktualizoval svou oficiální stránku o nové ukázky svých prací. Aktualizovaný materiál tvoří i staronové fotografie Adama Lamberta, s kterým úzce spolupracuje. Jedná se převážně o fotografie ze zákulisí, které doplňuje jeden obrázek přímo z podia turné Glam Nation Tour.

Jako bonusový materiál nahrál Lee Cherry na svou oficiální stránku také video, které zachycuje focení s Adamem Lambertem ve studiu Miauhaus. I když se nejedná o focení k propagačním materiálům nové desky, v průběhu focení materiálu, který byl použit při turné Glam Nation Tour, Adam Lambert popisuje jeho rozdílné vizuální zobrazení a inspirace, které k nim bere.

Více fotografií naleznete na http://www.leecherry.com/


Adam Lambert na svatbě Brooke Wendle

23. srpna 2011 v 15:57 Band
V pátek 19. srpna se na svou životní cestu vydala tanečnice a choreografka Brooke Wendle se svým dlouholetým přítelem, dnes už manželem, Peterem Chursinem, který se stejně jako jeho žena profesionálně věnuje tanci. Jméno Brooke Wendle si můžete spojit s celosvětovým turné Adama Lamberta, Glam Nation Tour, kterému vtiskla charakteristickou scénu pomocí své choreografie. Právě Adam Lambert patří mezi úzké přátele Brooke Wendle už od hry Wicked, kde oba dva patřili k hereckému sboru. V celém článku se můžete podívat na několik fotografií ze svatebního dne, které zachycují Adama Lamberta se svým přítelem Sauli Koskinenem.


Kanadská Glamway - část čtvrtá

22. srpna 2011 v 19:55 | VampGirlPrague |  Speciály
Dnes vám představujeme již čtvrté pokračování letního speciálu, který pro vás připravila VampGirlPrague. VampGirlPrague se před dvěma týdny vypravila do Kanady, kde se zúčastnila koncertu Adama Lambert na hudebním festivalu St. Agathe en Feux, ale také hromadného focení pro internetovou kampaň NOH8. Dnes se můžete těšit na blok, který je nazván "V den koncertu" a objasní vám, jak takové poslední minuty před větším festivalem vypadají. Věřím, že ho patřičně oceníte a vyjádříte svůj dík prostřednictvím komentářů.

Když jsme se probudily v den koncertu, neměly jsme toho moc na pořadu dne. Vlastně jsme měly naplánováno pouze připravit se. Řazení se do fronty mělo začít v 5 hodin, ale my tam chtěly být dřív, protože v 15:00 byla na pořadu zvuková zkouška. Jak jsme se připravovaly, kamarádka Jamie se zastavila, aby se rozloučila, protože odcházela dřív. V okamžiku, kdy jsme byly hotové, jsem začala být opravdu nervózní a vzrušená. Moje vnitřnosti si poskakovaly uvnitř mého těla a byl to úžasný pocit. Odjely jsme k areálu koncertu, zaparkovaly auto a vydaly se k pokladnám, kde již bylo několik našich kamarádů, jako například @snuggle62 @GlitteryGlamBug @PerkiKat a její manžel a mnoho dalších, kteří již čekali na zmíněnou zvukovou zkoušku.

Vyjde druhé album Adama Lamberta v listopadu?

18. srpna 2011 v 19:52 Trespassing
Virtuálním světem v průběhu týdne proletěla informace původně pocházející z německého fanclubu, který tvrdil, že zná datum vydání druhé studiové desky Adama Lamberta. Své reference přitom odkazovali na německou pobočku Sony Music, s kterou úzce spolupracují. Na různých forech Adama Lamberta se poté strhla žhavá diskuze, jak to s tím datem vydání bude. I když bychom si i my přáli znát datum vydání zatím bezejmenné druhé studiové desky Adama Lamberta, s nadšením se musíme krotit.

V hudebním průmyslu je velmi nezvyklé, aby nový materiál, který je ještě v procesu nahrávaní, již měl oficiální datum vydání. Ten by měl být podle německé fan stránky Adama Lamberta 4. listopadu, což připadá letos na pátek. Zde je další kříž, který spočívá v tom, že drtivá většina desek vychází na začátku týdne (pondělí, či úterý), a to kvůli propojení s výsledky v albových žebříčcích.

I když je německý trh s vydáváním desek dost flexibilní, po celosvětovém úspěchu debutové desky For Your Entertainment, se očekává, že nová deska vyjde přibližně ve stejný den na celém světě (+/- 3 dny). S dodatkem, že druhá deska vyjde nejdřív v domovině Adama Lamberta, Spojených státech, a až poté bude následovat expanze na další trhy. Je tedy nesmyslné, aby deska vyšla v Německu až o pět dní později než ve Spojených státech, když by klidně tak mohla i ve stejný den.

Již známému datumu vydání nenahrává do karet ani to, že je ohlášen téměř tři měsíce dopředu a deska ani její kompletní tracklist není zdaleka hotový. Přitom datum vydání bývá velmi často měněno i ze dne na den. Příčin může být hned několik, například poslední úpravy nahraného materiálu, brzké uniknutí písní nebo čistě marketingové důvody. Navíc sám Adam Lambert se v několika rozhovorech snažil vyhnout dotazům na datum vydání desky.

Je však pravda, že německý fanclub už v minulosti správně jako první informoval o vydání singlu Sleepwalker v německy mluvících zemích a neměl by se tedy jejich "fakt" ignorovat, čas však sám ukáže nakolik předvídali.

Vyjádření Adama Lamberta k rozhovoru s homofobní kandidátkou na prezidenta

16. srpna 2011 v 23:56 Media
Příští rok se budou ve Spojených státech amerických konat prezidentské volby, kterým pochopitelně předcházejí nejrůznější volební kampaně a veřejná vystoupení všech kandidátů, které je už možno sledovat. I když světový trend poukazuje na to, že čím dál více politických stran, včetně těch konzervativních a tradičních pro rodinu, se otevírá pozitivním směrem k tématu rovnosti homosexuálů, přiznivkyně ultra konzervativní republikánské strany Tea Party jde naprosto proti proudu.

Michele Bachmann není pro svou kontroverzní osobnost americkým občanům cizí, se svým mužem dokonce vlastní kliniku na léčení homosexuality. Zpět však k samotné Bachmann, která se již dříve nechvalně proslavila vyhraněnými výroky, kdy přirovnávala homosexuály k satanovým dětem nebo samotnou homosexualitu k otroctví osobnosti a sexuální poruše. V jednom z posledních rozhovorů i přes tlak moderátora všechna svá tvrzení negovala a tvrdila, že nemá právo nikoho soudit. Na rozhovor se můžete podívat zde.

Adam Lambert včera na svém Twitteru následující výroky komentoval následovně: Jo paničko, tvoje názory jsou jasné; jsi naprosto nevzdělaná ženská, která se dokáže jen tupě zubit, když má o něčem říct svůj názor. Ne, díky. Obvykle se snažím vyhnout politice, ale ona je buran. Kvůli takovým rodičům, jako je ona, si ostatní děti dělají z jiných srandu.

Adam Lambert již několikrát vyjádřil podpůrná slova k LGBT komunitě. Jmenovat můžeme projekty It Gets Better nebo Trevor Project, který znovu aktivně podpořil. Více si můžete přečíst zde. Nezapomínejte, že na Twitteru @LambertCZ_SK můžete najít denně čerstvé aktualizované informace.

Adam Lambert na předávání Do Something Awards

15. srpna 2011 v 14:32 Media
Adam Lambert se včera zúčastnil slavnostního vyhlášení charitativního ocenění Do Something Awards, které za tři dny ze záznamu odvysílá americká hudební televize VH1. Do Something Awards není jen klasickým oceněním pro řadu populárních osobností, ale slouží také jako platforma pro mladé, talentované lidi, kteří svou kariéru věnovali sociálním problémů a jejich řešením. Během slavnostního vyhlášení dostal jeden z nominovaných grant 100.000 amerických dolarů pro svůj projekt.

Kromě hlavního ocenění se za tenhle večer vyhlašovalo mnoho jiných podkategorií, z nichž můžeme jmenovat například Music Artist, ve které byl nominovaný Adam Lambert za svou charitativní angažovanost. I když patřil v téhle kategorii za jednoho favoritů, cenu se mu nakonec nepodařilo získat, když zvítězil mladý kanadský zpěvák Justin Bieber.

Jednou z příjemných povinností Adama Lambert bylo při včerejším večeru společně s herečkou Rose McGowan vyhlásit kategorii Style Award, ve které dominovala americká modní ikona Tyra Banks. Adam Lambert později na svém Twitteru vysekl organizátorům poklonu za milý večer, včetně pochvaly adresované zpěvačce Demi Lovato, která živě debutovala se svým novým singlem Skyscraper.

Adam Lambert at Equality California Awards

14. srpna 2011 v 11:39 Media
Adam Lambert se včera zúčastnil slavnostního večera spojeným s předáváním ocenění Equality California Awards, které spadají pod dobročinnou neziskovou organizaci Equality California, která bojuje za práva LGBT komunity v Kalifornii. V letošním ročníku byl oceněn za své aktivity v bojích za lidská práva také Adam Lambert, který bydlí v Los Angeles, což spadá do obvodu Kalifornie.

Adam Lambert již od začátku své kariéry nezná hranice v podpoře LGBT komunity, namátkou můžeme jmenovat jeho účast v kampani It Gets Better nebo podpoře organizace Trevor Project. Adam Lambert sám o nominaci na ocenění Equality Idol Awards řekl: "Jsem neskutečně poctěn pozváním na Equality California Awards. Teď je pro nás klíčový čas v procesu rovnosti práv a jsem neskutečně vděčný, že právě já můžu být nástrojem tohohle pokroku. Snažím se být příkladem, že bez zbytečných omluv nebo zadržování své identity, se můžete cítit pyšně a pohodlně ve své kůži. Jsem silně přesvědčen, že všichni lidé mají základní právo milovat, koho chtějí a pokud se tak rozhodnou, mají právo, aby země, ve které žijí, respektovala jejich práva bez ohledu na pohlaví, věk, rasu či vyznání. Mám naději, že se každým dnem dostáváme blíže k téhle ideii rovnosti."

Adam Lambert se na slavnostním večeru objevil v doprovodu svého přítele, Sauliho Koskinena, a své matky, Leily Lambert. Podle očitých hostů se celý večer skvěle bavili, stejně tak jako přítel a blízký spolupracovník, Sam Sparro, který slavnostně Adama Lamberta uvedl. Ten mu později na svém Twitteru, stejně jako organizaci Equality California, poděkoval: "Děkuju Equality California za milý večer a Samovi Sparrovi za skvělé uvedení."

Na jedné z doprovodných akcí zazpíval Adam Lambert s americkou bavičkou a bojovnicí za práva LGBT komunity Kathy Griffin píseň Mad World. Na video se můžete podívat níže. Na video z červeného koberce se můžete podívat zde, video z předávání doplníme později.


Kanadská Glamway - část třetí

13. srpna 2011 v 18:22 | VampGirlPrague |  Speciály
Před necelým měsícem jsme vám zde na blogu představili další speciál, který jsme se spoluprácí s VampGirlPrague pro vás připravili. VampGirlPrague se před dvěma týdny vypravila do Kanady, kde se zúčastnila koncertu Adama Lambert na hudebním festivalu St. Agathe en Feux, ale také hromadného focení pro internetovou kampaň NOH8. Po kratší odmlce, která vznikla z pochopitelného důvodu dovolené VampGirlPrague, se můžete těšit na její další články, ve kterých naleznete celou řadu zajímavostí a bezprostředních zážitků. Věřím, že jich patřičně oceníte a vyjádříte svůj dík prostřednictvím komentářů.

První dva články od VampGirlPrague si můžete připomenout zde.

Ahojky všichni, vím, že mi to trvalo dlouho, ale jsem konečně zpět z dovolené a tak mohu napsat další část svého dobrodružství.

Jak jsem to skončila? Aha balením, takže poté co jsem zabalila jsem "skočila na letadlo" Cesta byla dlouhá a únavná (1.5 hod do Paříže a s 1.5 hodinovým zpožděním 7.5 hod přes oceán), ale jídlo bylo dobré, letušky se o nás starali na výbornou, jen ten výběr filmů a hudby byl s Air France opravdu bídný. Ale přežila jsem, říkala jsem si, že pro svůj cíl vydržím všechno. Nakonec jsem dorazila v 10 večer do Montrealu. Ani mě nenapadlo po takové cestě využít hromadné dopravy (světe div se v Montrealu mají jen 4 linky metra ), a rovnou jsem si vzala taxi do hotelu, který byl v centru města. Tam jsem dorazila tak po 20 minutách jízdy, vyčerpaná a unavená, ale když jsem poprvé po 8 měsících objala Beshu, vše bylo zapomenuté. Zapsala jsem se a vydaly jsme se do pokoje, kde jsme si předaly dárečky a společně mluvily a mluvily snad věčně. Nakonec jme přeci jen šly spát, protože druhý den jsme měly jet do St. Agathe, kde se měl konat Adamův koncert.

Adam Lambert na natáčení Majors & Minors

12. srpna 2011 v 20:01 Media
Adam Lambert byl včera spatřen na natáčení připravované reality show Majors & Minors, kde bude plnit roli tzv. poradce. Novou rodinnou show bude na podzim na svých televizních obrazovkách vysílat americká kabelová stanice The Hub.

Koncept připravované soutěže spočívá v hledání mladých talentů ve věku 10 - 16 let, kteří prostřednictvím televizních obrazovek budou moct předvést svůj talent a získat několik cenných rad od zkušenějších odborníků v jejich oboru. Právě úlohou poradce bude předat co nejvíce zkušeností a těm nejlepším i možnost pomoct získat nahrávací kontrakt s RCA Records.

Spolehlivé tamtamy na Twitteru potvrdily informace, že Adam Lambert započal natáčení pořadu. Součástí natáčecího dne bylo i interview s Jaretem Wieselmanem, o kterém osobně informoval skze výše zmíněnou sociální síť. Rozhovor popsal jako velmi zábavný, ukázku z něj uvidíme brzy a kompletně ho uslyšíme v září, kdy show Majors & Minors začíná.

Vypadá to, že Adam Lambert speciálně pro tuhle show navázal spolupráci s maskérkou Kristee Liu, která už před pár týdny na svém Twitteru zmínila: "A za mnou další skvělý pracovní den s báječným Adamem Lambertem. Jedná se o speciální projekt, který nemá přímou spojitost s jeho muzikou, během pár měsíců se dozvíte víc. Jsem si jistá, že přímo od Adama." Někteří fanoušci však spekulují, že by mělo jít o focení materiálů k druhé studiové desce Adama Lamberta, to však je v rozporu s vyjádřením Liu. Jen čas potvrdí výše uvedené spekulace...

Behind The Music: Adam Lambert (česky); bonus

12. srpna 2011 v 19:24 | Vanda |  Speciály
BONUS - KONTROVERZE COVERU K DESCE FOR YOUR ENTERTAINMENT

Mě se ten cover líbí, myslím, že přiměl lidi k diskuzi. To je přímo skvělé, protože když přimějete lidi mluvit, děláte něco dobře. Bylo to určité vyjádření, hodně retušované, hodně glam, mělo to tak být takové ironické. Aby to vypadalo jako hair metal 80. let ve stylu kapel jako Motley Crue a Poison. Vždycky jsem si myslel, že ti kluci vypadali s tou rtěnkou a vyčesanými vlasy zvláštně. Je to legrační, chtěl jsem tam protlačit humor, který lemuje mou desku, jako takové zamrkání na publikum. Někteří lidi to pochopili a někteří ne. Nemůžete se zalíbit každému, to je jedna z věcí, které jsem se letos naučil.

Behind The Music: Adam Lambert (česky) 2/2

11. srpna 2011 v 21:09 | Vanda |  Speciály


Na jaře 2009 s vědomím, že to může být jeho poslední příležitost to rozjet, sedmadvacetiletý Adam stanul ve světlech Idolu s odvážnými vystoupeními.
Adam Lambert: Rád šokuji… Cokoli na jevišti dělám, je proto, abych v lidech vyvolal nějaké reakce…
Barry Weiss: Byl hvězdou od prvního momentu, co se tam objevil… Cokoli udělal, zvyšovalo laťku…
Vanessa Grigoriadis: Měl takový andělský hlas, a snažil se přeměnit Idol, aspoň jen pro tuhle jedinou sezonu, ze soutěže na takovou dramatickou burlesku.
Adam Lambert: Nerad hraji na jistotu. Rád dělám věci na sto procent.

Týden za týdnem se diváci nemohli dočkat, co Adam udělá příště. Ať už to bylo ztvárnění písně od Tears for Fears, Mad World, které vzalo za srdce lidi po celé Americe.
Leila Lambert: Slova té písně hodně vypovídají o Adamovi, jeho dětství, vzpomínky, snahu zapadnout někam…
Adam Lambert: Známe ten pocit cítit se jako outsider, být posmutnělý, s tím jsem se ztotožnil a rozhodl se, že to pro mě může být docela emotivní a zranitelné vystoupení.
Barry Weiss: Mad World byl příběh duše, v jeho podání neočekávaný a bylo to vynikající.
Simon Cowell: Jsi jedním z nejlepších, nejoriginálnějších soutěžících jakého jsme tu kdy měli. Ideou tohohle je, že doufáme v objevení někoho, kdo se stane světovou hvězdou a já opravdu věřím, že jsme ji našli v tobě. Gratuluji!

Adam se dostal do finálového kola, kde se postavil proti Krisu Allanovi. Byly spolubydlící, dobří přátelé, ale naprosto odlišní.
Kris Allen: On byl ten kluk s linkami a makeu-pem a já jsem měl být takový ten klasický kluk od vedle, který si brnká na kytaru a zpívá zamilované písničky holkám. Je naprosto zřejmé, že show nás chtěla co nejvíce rozlišit..

Důkazem jeho vzrůstající popularity bylo, když se objevil na obálce Entertainment Weekly, jako první ze soutěžících z American Idol ještě před finále. Článek chválil jeho schopnosti a nazval ho nejvíc vzrušujícím účastníkem za mnoho let, ale také spekuloval, zda jeho orientace ovlivní hlasování…
Adam Lambert: Článek spekuloval, jestli jsem nebo nejsem gay a jestli Amerika bude chtít homosexuálního vítěze. Nevěnoval jsem tomu pozornost, přišlo mi to bláznivé.
Daniele Stori: Ve Spojených státech nejsou lidé tak otevřeně smýšlející, jak bychom si přáli. Používají takový černobílý obrázek typického idolu, ty reprezentuješ Ameriku, tak bys měl představovat její hodnoty…A takový Adam nebyl.
Adam Lambert: Bylo to pro mě velmi těžké, protože mi v podstatě nebylo dovoleno mluvit. Když jste v American Idol, tak nemůžete poskytovat individuální rozhovory. Věděl jsem, že to nemám ve svých rukou a to mě děsilo.

Behind The Music: Adam Lambert (česky) 1/2

11. srpna 2011 v 21:06 | Vanda |  Speciály
Adam Lambert: Rád šokuji… Cokoli na jevišti dělám, je proto, aby to v lidech vyvolalo nějakou reakci.

Úspěch ale k Adamovi nepřišel snadno, jako teenager zápasil se svou identitou…
Adam Lambert:Neznal jsem nikoho, kdo by byl gay, bylo to něco, za co jsem se styděl a co jsem se snažil utajit…

Hudba se stala jeho vášní. Když Adam přijal sám sebe, objevil něco, co netušil, že v sobě má…
Scarlett Cherry: Opravdu chtěl vyjádřit toho rebelantského umělce, kterého v sobě měl…
Alisan Porter: Bylo to jako, tady jsem, přišel jsem, jdi a věř si…

I když byl Adam připraven, hudební průmysl nebyl schopen ho přijmout…
Adam Lambert: Je těžké přesvědčit nahrávacího agenta ve středních letech, že nalíčený sedmadvacetiletý gay bude nová hvězda. Nedává to smysl.

Poslední šancí pro něj bylo zviditelnit se v American Idol.
Kara DioGuardi: Jsi rockový bůh!
Adam Lambert: Nerad hraji na jistotu.

V záři reflektorů rozpoutal kontroverzi svým postojem bez zábran a provokativním stylem.
Monte Pittman: Koukám na Adama a pak koutkem oka zahlédnu, jak se s Tommym líbá, v tu chvíli jsem si říkal, že jsme přece v národní televizi…
Leila Lambert: Pomyslela jsem si, jen to ne. Je konec…

Nikdy neustupující Adam to konečně rozjel…
Adam Lambert: Moje písnička je zrovna v rádiu, to mě pořád dostává…

A dozrál v mezinárodní hvězdu.
Scarlett Cherry: Inspiruje mnoho lidí, aby se stali sami sebou, a že je v pořádku být tím, kdo jste…

Ten, kterému říkají Glambert, to říká jak to je:
Adam Lambert: Musíte být silní a věnovat pozornost jen pozitivním věcem, když to tak uděláte, prosadíte se a povstanete, budete žít život na plno…

Behind The Music: Adam Lambert

9. srpna 2011 v 0:11 Media
Včera brzy ráno měl na televizních obrazovkách americké hudební stanice VH1 premiéru autorský dokumentární snímek Behind The Music, jehož podtitul nesl jméno Adama Lamberta. Dlouho očekávaný, téměř hodinový výlet do minulosti a současnosti Adama Lamberta a jeho uměleckého pozadí s sebou přinesl mnoho exkluzivního materiálu, včetně dosud nezvěřejněných nahrávek a fotografií.

Sám Adam Lambert o pořadu prohlásil: "Nebyl jsem na pochybách, protože už dříve jsem dělal E! True Hollywood Story, která byla více životopisná. Tohle bude více o mé hudbě... Fanoušci poznají, jak se cítím. Pro tuhle epizodu nebylo nic tabu, protože jsem hodně otevřený ke svým fanouškům. Mluvil jsem o hodně věcech."

V celém článku naleznete nejen kompletní epizodu, ale také bonusový materiál stanice VH1, který se sice do konceptu vysílaného dílu nevešel, ale byl součásti exkluzivního interviewu, které Adam poskytl tvůrcům pořadu. Českého překladu se dočkáte do konce týdne.

ČÁST I.

Adam Lambert: Ano, jsem zamilovaný

6. srpna 2011 v 10:39 Media
Adam Lambert poskytl rozhovor americkému magazínu OK!, ve kterém hovořil nejen o své nové lásce, ale také o své kariéře. Jak v mnoha rozhovorech i zde se otázka točí okolo toho, jak byl Adam Lambert spokojený s vývojem své kariéry po skončení soutěže American Idol: "Přišlo mi, že začátek mé kariéry byl ovlivněn několika kontroverzemi... Jedna z věcí, která mi přišla celkem zvláštní, byla, že lidé se tak zajímali o mou sexuální orientaci. Myslím, že dnes už tomu rozumím čím dál víc; je to prostě něco, co lidem přijde zvláštní."

"Byly situace, kdy jsem opravdu klopýtnul, ale pokaždé to ustál bez újmy. Legrační však bylo sledovat lidi, jak to skandalizují, zvláště v médiích. Ale to je zábavní průmysl," vysvětluje Adam.

"Asi můj osobní život. Snažím se, aby to nepřesahovalo rámec mého soukromí, protože to je jediná věc, kterou mám a která je pro mě posvátná. Myslím, že to není až tak neobvyklé. Celá řada lidí se snaží uchovat svůj vztah v soukromí, ale dobrou zprávou je, že jsem zamilovaný. A řeknu vám, že to je ten správný čas pro skládání hudby," odpovídá Adam na dotaz, co se v jeho životě změnilo.

Adam Lambert rozvázal kontrakt se společností 19 Entertainment

6. srpna 2011 v 10:01 Media
Podle prestižního amerického serveru The Hollywood Reporter po dvou letech Adam Lambert rozvázal veškeré závazky se společností 19 Entertainment. Adam Lambert získal kontrakt se společností, kterou vede tvůrce soutěže American Idol, Simon Fuller, jako součást svého umístění v castingové show American Idol, ve které skončil na druhém místě.

The Hollywood Reporter dodává, že Adam Lambert nově podepsal smlouvu s firmou Direct Managment Group, která například drží práva zpěvačky Katy Perry. Společnost 19 Entertainment však stále bude čerpat podíly z jeho debutové desky For Your Entertainment, které se jen ve Spojených státech prodalo bezmála jednoho milionu kopií, a dalších vydaných nahrávek. Jestli bude 19 Entertainment spojena i s druhou studiovou deskou, kterou nahrává téměř pět měsíců, ještě není známo. Nahrávací kontrakt s RCA Records by to však ovlivnit nemělo.

Adam Lambert není prvním bývalým soutěžícím z American Idol, který se rozešel se společností 19 Entertainment. Již dříve k nové firmě odešli Kelly Clarkson, Fantasia nebo Daughtry.