Duben 2011

Claude Kelly znovu spolupracuje s Adamem Lambertem

30. dubna 2011 v 10:05 Twitter


Newyorský producent Claude Kelly, jehož jméno je spojeno s několika celosvětovými popovými hity (např. Circus, My Life Would Suck Without You nebo Party In The U.S.A.), dnes na svém Twitteru potvrdil, že spolupracuje s Adamem Lambertem:

"Jen málokdy sdílím své nadšení ze studia, ale dnešní spolupráce s Adamem Lambertem a Emanuelem Kiriakou byla opravdu speciální."

Jen připomeneme, že Claude Kelly spolupracoval už na debutové desce For Your Entertainment, kde své jméno spojil se stejnojmennou písní.

Podle výše uvedeného tweetu se ve studiu s Adamem Lambertem nachází také losangelský producent s řeckými kořeny Emanuel Kiriakou, který svůj charakteristický rukopis zanechal na albech Celine Dion, Whitney Houston nebo kapely Backstreet Boys.

Adam Lambert: Píseň musí vycházet ze srdce

28. dubna 2011 v 18:39 Media


Adam Lambert včera na předávání cen ASCAP Annual Pop Music Awards, o kterých vás informuje níže, stihl poskytnout krátký rozhovor pro internetový server Hitfix, ve kterém převážně hovoří o své druhé studiové desce.

O tvorbě nové desky: V poslední době se cítím velmi kretivně naladěn. Cítím, že to všechno do sebe zapadá, a že z toho bude velmi dobrý projekt.

O zvuku: Zatím opravdu nemůžu říct, a tak trochu to nechci ani zakřiknout. Pro mě je teď nejdůležitější, abych se soustředil hlavně na to, abych nezklamal jako skladatel a zpěvák. Mí fanoušci chtějí slyšet hlavně můj hlas.Co se týká skládání písní, tak mým základním pravidlem je, aby to šlo od srdce, a pak tak teprve bude opravdové.

O producentech: Mám celou kupu producentů ve svém týmu. Spolupracuju s hrtskou rozdílných lidí, nesmírně kreativních, a až přijde na složení finálního tracklistu, tak některé nahrané písně prostě budeme muset vyřadit.

Adam Lambert na ASCAP Annual Pop Music Awards

28. dubna 2011 v 17:52 Media


Adam Lambert se včera v Los Angeles zúčastnil slavnostního předávání výročních hudebních cen ASCAP Annual Pop Music Awards, které jsou zaměřené na hudební skladatele a nahrávací společnosti. Devětadvacetiletý zpěvák spolu se svou kolegyní Ke$hou oznámili dva oceněné, a to Maxe Martina a Lukasze Gottwalda, kterého můžete znát také pod oslovením Dr. Luke.

Oba celosvětově uznávaní producenti se přitom podíleli na debutové desce Adama Lamberta, For Your Entertainment, kdy Dr. Luke stojí za produkcí pilotního stejnojmenného singlu z téhle desky, a Max Martin za průlomovým hitem Whataya Want From Me.


Adam Lambert: Nedotýkejte se mé tváře

27. dubna 2011 v 15:56 Twitter


Adam Lambert se v New Yorku zúčastnil finálové after párty třetí řady americké soutěže RuPaul's Drag Race, která hledala novou nejpopulárnější Drag Queen. Soutěže se zúčastnil i dvorní maskér Adama Lamberta, Sutan Amrul, kterého si můžete pamatovat z loňského turné Glam Nation Tour. Právě Amrul se stal pod svým soutěžným názvem Raja vítězem, respektivě vítězkou.

Včera Adam Lambert na svém Twitteru probral dvě kontroverzní témata.

Fanoušci: Je trochu zvláštní, když mě jdete pozdravit a přitom se snažíte skrýt zapnutou kameru. Jste snad paparazzi, nebo co? #jsemčlověknevěc / Stejně tak, když se snažíte udělat snímek, když se nedívám. No tak, nejste laciní turisti. Vždyť se stačí jen slušně zeptat. #nekoušu / Na druhou stranu děkuju všem slušným, milým lidem, kteří tohle chápou. Jsem rád, že vás na ulici potkávám, a je jen plus, když to chápete. Oh, a ještě - prosím, nedotýkejte se mé tváře. #hranice.

Mým novým cílem je být důvěryhodný vždy jak jen to bude možné. Už žádné divadlo.
V odpovědi na otázku jednoho fanouška: "Nesnažil ses být vždy reálný?" -> To rozhodně, ale zjistil jsem, že jsem se často musel kousnout do jazyku, abych nepřevrhl loď. / Teď si určitě někdo bude myslet, že jsem arogantní diva, lol. Ve skutečnosti jsem však jen člověk, který se prostě snaží dělat to nejlepší. Den za dnem. Stejně jako vy. Miluju vás, Glamily.

Twitter Party 2.0

25. dubna 2011 v 16:56 Twitter


Adam Lambert ku příležitosti překonání prvního milionu uživatelů, kteří ho na sociální síti Twitter podporují, uspořádal tzv. Twitter Párty. Tahle "párty" je založena na jednoduchém principu, kdy fanoušci mají příležitost pokládat určité osobě různé otázky, na které později pořadatel "párty po Twitteru" odpoví. První Twitter párty uspořádal Adam Lambert loni v srpnu, kdy jeho profil následovalo okolo 550.000 fanoušků.

O: Pracuješ na svém albu i mezitím, co jsi v New Yorku?
A: Ne, ale do práce se vracím hned po návratu do Los Angeles.

O: Udělal jsi někdy něco opravdu trapného, když jsi byl trochu napitý?
A: To si piš. Ty snad ne? lol

O: Kdy se nám ukážeš v outfitu The Blonds, který byl navržen přímo pro tebe?
A: Jaký outfit?

O: Hrozně se mi líbí tvé wedge boots, koupil sis je v Paříži?
A: Rick Owens. Jeden z mých nejoblíbenějších návrhářů.

O: Kdy budeš znovu v New Orleans, zlatíčko?
A: Nemám tušení, ale New Orleans zbožňuji!

Adam Lambert na Twitteru dosáhl 1.000.000 fanoušků

23. dubna 2011 v 10:22 Twitter

Adam Lambert na sociální síti Twitter dosáhl dalšího milníku, a to když jeho účet tzv. následuje už více než milion uživatelů. Adam Lambert je další z řady celebrit, které podlehly tomuhle internetovému hitu, což několikrát zmínil v rozhovorech. Velkou popularitu však mají jeho "psaná slova" i mezi fanoušky, protože jeho profil je mezi celosvětovou pětistovkou nejfrekventovanějších účtů.

Za dobu strávenou u Twitteru se jeho tzv. tweety staly populárními a často citovanými v médiích. Zde vám vybíráme podle nás ty nejlepší kousky:

-- "Ukážu Ti svého páva, děvče. Když jsi mi dala tohle..." (Adam Lambert o písni Peacock z nové desky Katy Perry.)
-- "Hey, In touch, vy o tom nevíte? Já přece kopíruju Billa Kaulitze. Takže v tomhle případě ona také. A on (Kaulitz) zase kopíruje Rihannu. Popravdě.. Nikdo nekopíruje nikoho.." (Adam Lambert reagoval na článek v časopise In Touch, který srovnával jeho s Willow Smith.)
-- "haha, naopak, já jsem mu teď vlastně udělal reklamu. Vem to jako narozeninový dárek pro něj." (Adam Lambert po nařčení, že zesměšnil Billa Kaulitze.)

Adam Lambert na premiéře hry Sestra v akci

21. dubna 2011 v 10:48 Media
Včera se v New Yorku konala broadwayská premiéra muzikálové adaptace amerického komediálního filmu Sestra v akci, který se stal během necelých dvaceti let od své premiéry, stálicí na televizních obrazovkách. Adam Lambert navštívil premiéru očekávaného jarního trháku broadwayské produkce společně se svým přítelem Sauli Koskinenem. První fotografie pocházejí ještě z losangelského letiště, další už z premiéry hry.


Adam Lambert: Buďte trpěliví s mou novou deskou

19. dubna 2011 v 17:20 Twitter

Vypadá to, že spolupráce Adama Lamberta s hvězdou 90. let Nikki Costa nebude jen jednorázovou záležitostí. Potvrdil to na svém Twitteru, kde se včera mimo jiné rozpodovídal i o své druhé studiové desce: "Jsem velmi nadšený z mé nové desky. Prosím vás o trpělivost, protože na tuhle desku si vezmu trochu víc času, takže doufám, že výsledek bude blízko vašemu a mému očekávání."

V následujících dnech se očekává překonání hranice miliontého fanouška Adama Lamberta na sociální síti Twitter, což Lambertovi neuniklo: "Skoro milion fanoušků? Whoa, to je síla! Jsem poctěn, Glamberts!"

Kromě toho, že Adam Lambert ozdobil svůj profil na Twitteru novou profilovou fotkou, která je připojena k článku, také popřál svým fanouškům všechno nejlepší k tradičnímu židovskému svátku Pesach.

Adam Lambert: Moje nová deska bude lepší

17. dubna 2011 v 12:49 Media

Adam Lambert poskytl americkému hudebnímu magazínu Borken Records Magazine rozhovor, ve kterém se ohlížel za uplynulým rokem, ale také do své nejbližší budoucnosti, která by měla být ve znamení jeho druhé studiové desky. Loňský rok strávil Adam Lambert většinou na cestách, ať už z důvodu propagování své debutové desky For Your Entertainment, nebo celosvětového turné Glam Nation Tour: "Vždy se mi líbila velká popová turné. Něco, co dělali Madonna nebo Michael Jackson. Moje první návštěva koncertu bylo turné Paula Abdul. To jsou lidé, kteří do své show dají naprosto všechno, chápete, co myslím? Ze své hudby vytvoří určitý příběh, téma. Pro mě je důležité, aby píseň spolu s vizuálním představením na podiu vytvořila určitý kontext. Také si myslím, že moje divadelní minulost mě značněš ovlivnila. Rozhodně jsem však chtěl, aby na prvním místě byla hudba, ale hned v závěsu za ní jsem chtěl dát publiku odpověď na to, proč je tohle další píseň. "

Od začátku roku Adam Lambert aktivně pracuje na své druhé studiové desce, na internetu už se dokonce objevila jména prvních umělců, kteří na ni spolupracují (např. Ryan Tedder, Nikka Costa, Sia Furler...): "Moje debutová deska byla hotová jen za 3 měsíce. Jsem velmi pyšný, co se nám za tak krátký čas podařilo. Myslím, že druhá deska bude lepší už jen z toho důvodu, že na ni strávíme více času. Když si to tak vezmu, tak je to teď trochu luxus s ohledem na to, že jsem měl možnost strávit rok na turné. Myslím, že jsem se toho více naučil o byznyse, o sobě jako umělci a o očekávání mých fanoušků. V tuhle dobu jsem více artisticky vzdělaný."

Adam Lambert však nezapomněl ani na své začátky v castingové soutěži American Idol, která mu dala možnost proniknout do hudebního průmyslu: "American Idol je určitě skvělá platforma do hudebního světa, ale také skvělá zkušenost a výzva. Sice tě toho hodně naučí, ale hudební průmysl je naprosto jiný svět. Největší rozdíl je v tom, že se najednou musíš o všech možnostech poradit se svým labelem a nahrávací společností, než mít ve vlastních rukách své představení v reality show."

Glam Nation Live vyjde na Blu-Ray

15. dubna 2011 v 18:20 Media

Minulý měsíc vyšel první koncertní záznam Adama Lamberta, který byl nazván Glam Nation Live. Oficiální stránka Adama Lamberta včera oznámila, že poskytne fanouškům možnost vychutnat si záznam z více než půlročního celosvětového turné Glam Nation Tour v nejvyšší kvalitě, a vydá záznam na disku Blu-Ray.

Datum vydání je předběžně stanoveno na 10. května s tím, že už si Blu-Ray verzi můžete dnes předobjednat na oficiálních stránkách Adama Lamberta. Na předobjednanou verzi se nevztahuje žádné poštovné a balné.

Za tři týdny od vydání se Glam Nation Live prodalo 24.000 kopií, což ze záznamu dělá jedno z nejprodávanějších koncertních DVD roku. Zlatá certifikace se ve Spojených státech u koncertních záznamů uděluje po překonání hranice 50.000 prodaných kopií.

Adam Lambert vyjádřil stanovisko ke Gender Confusion

14. dubna 2011 v 18:48 Twitter

Ve Spojených státech se v posledních dnech hojně rozebírala kontroverzní reklama modní společnosti J. Crew, která ve svém posledním propagačním spotu ukázala matku se svým pětiletým synem, který ma na noze růžově nalakované nehty. V médiích se obratem začalo spekulovat, že tahle reklama podporuje chlapce, kteří jsou zmatení svou sexuální orientací. Narazil na to i americký moderátor Abel Sanchez, který na Twitteru s připojeným odkazem na článek, který se touhle reklamou zabýval, napsal:

"Vsadím se, že takhle podobně to nějak začalo u Adama Lamberta."

Adam Lamberta na to odpověděl:

"Zmatení svou sexuální orientací? Nemyslím si, že je to až tak žhavé - i děti by měli mít naprostou svobodu ve svém vyjádřovaní. To někdo jiný je zmatený. Pokud společnost tak presově nedbá na stereotypní sexuální rozdělení, měli bychom mít víc přijatelnou a liberálnější budoucí generaci."

Fanoušci Adama Lamberta nepřešli věc mlčky, jak je u nich zvykem, a naprosto atakovali na Twitter profil Abela Sancheze, který později odpověděl:

"Všem fanouškům Adama Lamberta... Byl to tweet pro vaše (nebo spíš jejich) pobavení... Tak co ode mě chcete?"

Adam Lambert ve video postu Nikky Costa

13. dubna 2011 v 17:08 Twitter
Před dvěma týdny začal Adam Lambert spolupracovat na své druhé studiové desce s americkou zpěvačkou a skladatelkou Nikka Costa. Dětská hvězda časných 80. let včera na svém oficiálním youtube kanále zveřejnila video, které trochu odhaluje jak spolupráce mezi těmahle dvěma artisty vypadá.

Jak jistě víte, Adam Lambert společně se svým přítelem a rodinou přišel podpořit desku své blízké přítelkyně Scarlett Cherry na tzv. listening party, která se konala na konci uplynulého týdne. Více se o projektu dozvíte na téhle adrese. Na proces nahrávání alba, které je doplněno komentářem, se můžete podívat zde.

V pondělí se v amerických televizních obrazovkách vysílalo čtvrté předávání výročních cen NewNowNext Awards, které propojují americkou homosexuální komunitu. Slavnostní večer se natáčel již o týden dříve v Los Angeles, a Adam Lambert patřil k hlavním tvářím letošního ročníku. V průběhu večeru se na jevišti vystřídalo několik umělců včetně Wynter Gordon, Panic! at the Disoc, nebo švédské popové královny Robyn, kterou uvedl Adam Lambert. Na záznam se můžete podívat zde.


Adam Lamber at Labor of Love listening party

11. dubna 2011 v 18:04 Twitter


Adam Lambert byl včera viděn v losangelském Hotel Café na akci nazvané Labor of Love listening party, která sloužila k propagaci nové desky Scarlett Cherry. Ta byla pod názvem Labor Of Love vydána pomocí projektu kickstarter.com, který aktivně do tvorby desky zapojuje hudební fanoušky. Každý, kdo na tuhle desku přispěl finančním obnosem větším než 150 dolarů, byl na tuhle soukromou párty pozván, včetně dalších jiných privilegií.

Adam Lambert přišel podpořit svou blízkou kamarádku se svým přitelem Sauli Koskinenem, jejichž románek je bedlivě sledován Lambertovými fanoušky. Přesvědčit se o tom mohl, když na svůj Twitter napsal heslo "Rakastan", což finsky znamená "Miluji Tě", a tohle heslo stanulo do několika minut v žebříčku Trending Topics.

Adam Lambert at NewNowNext Awards 2011

8. dubna 2011 v 16:08 Media
Včera se v Los Angeles předtáčelo předávání výročních cen NewNowNext Awards, které se budou vysílat 11. dubna ve speciálním hodinu a půl dlouhém speciálu programu Logo, který je zacílen na diváky queer komunity. Adam Lambert, který se stal jednou z tváří letošního ročníku, se na natáčení objevil po boku svého přítele Sauliho Koskinena. Na následné after párty byl zachycen také vedle zpěvačky Paula Abdul, s kterou má Adam Lambert vřelý vztah od svého působení v soutěži American Idol, kde Abdul patřila k jeho největší fanouškům.


Ryan Tedder: Adam Lambert je jeden z nejlepších zpěváků

7. dubna 2011 v 18:16 Media


Americký zpěvák a autor několika celosvětových hitů, Ryan Tedder, byl ve svém posledním interview dotázán na spolupráci s Adamem Lambertem. Stejně jako na debutové desce For Your Entertainment, kde je Tedder autorem posledního singlu Sleepwalker, byl pozván i na druhou studiovou desku Adama Lamberta, která by měla vyjít letos na podzim.

Nedávno jsi pracoval hned s několika soutěžícími z castingových soutěží, jmenovitě například s Adamem Lambertem, s kterým jsi už spolupracoval na dvou písních. Kde si myslíš, že se právě hudebně nachází, když se na to podíváš z hlediska tvorby jeho druhé desky.
Mám za to, že je rocker. Rozhodně mu nedělá problém zazpívat taneční song, ale po spolupráci s ním si myslím, že je rozený rocker a jeden z nejlepších zpěváků široko daleko. Na první desce zkoušel snad každý hudební styl pod sluncem, ale jak už jsem jednou řekl, mám za to, že jeho přirozeným stylem je rock. A myslím, že to je směr, kterým se chce ubírat. Bez ohledu na to, že je Adam hvězda.

Adam v porovnání s debutovou deskou řekl, že její následovník bude o něco vážnější. Měl jsi z toho ve studiu takový dojem?
Stále je neskutečně zábavný a praštěný. Ve studiu tedy byla stále legrace. Je neustále hubatý a sarkastický, vůbec sebe nebere vážně, ale rozhodně ví, co chce. Pokud jde o mě, tak se snažím tvořit písně tak, aby byly naprosto originální, a ne takové, které jsou zrovna v modě. Takže v podstatě, a také trochu sobecky, pro Adama píšu typ písně, kterou bych chtěl sám od něj slyšet.

Sia Furler spolupracuje na nové desce Adama Lamberta

5. dubna 2011 v 19:53 Twitter


Právě takovou otázku si pokládají fanoušci Adama Lamberta a australské popové zpěvačky a producentky Sia, která včera na svůj osobní Twitter poslala společnou fotografii s Adamem Lambertem. Již v průběhu týdne odpověděla na následující dotaz fanouška: "Jsi úžasná. Když jsi teď v Los Angeles, bylo by fajn, kdybys na něčem zapracovala s Adamem Lambertem." následovně: "S Adamem se uvidím během týdne."

Pětatřicetiletá zpěvačka Sia vydala loni vysoce hodnocenou desku We Are Born, o které Adam Lambert prohlásil, že je to nejlepší deska roku. Právě Adam Lambert patří k největším fanouškům téhle talentované umělkyně, a již několikrát vyjádřil svou touhu s ní spolupracovat.

Aktualizováno: Adam Lambert na svém Twitteru potvrdil, že Sia společně s producentem a zpěvákem Ferras Alqaisi spolupracuje na jeho druhé studiové desce

Dnes bylo na Twitteru také oficiálně potvrzeno, že speciální epizoda Behind The Music, která bude věnována Adamovi Lambertovi, se bude vysílat v červnu. Více informací níže.

Adam Lambert v interview pro The Edge

4. dubna 2011 v 16:57 Media

Adam Lambert poskytl novozélandské rádiové stanici The Edge exkluzivní rozhovor, ve kterém odpovídal na otázky svých fanoušků. Otázky zabraly široké spektrum témat, jedním z nich bylo jeho loňské turné. Na otázku, kterou píseň nejraději zpívá na živo, odpověděl: "Když jsem byl na turné, tak bylo zábavné Fever. Rád vystupuji s Whataya Want From Me, které jsme na turné pojali v akustickém stylu. Vlastně rád vystupuji s každou písní."

Ve druhé polovině interview byl například dotázán na svou oblíbenou muzikálovou hru: "Jedním z mých nejoblíbenějších muzikálů, v kterém jsem nikdy nehrál, je Jesus Christ Superstar. Na té hře se mi nejvíc líbí to, že vlastně ani nezní jako muzikál, ale jako nějaké rockové album."

"Krátce po soutěži American Idol jsem dostal od jedné fanynky dopis, ve kterém mi psala, že vyrůstala v docela konzervativním prostředí, její náboženství mělo konzervativní přístup, a přesně mi napsala: 'Víš, dřív jsem nerozuměla tvému životnímu stylu a vlastně jsem zprvu byla proti němu. Ale poté, co jsem se stala tvým fanouškem, jsem otevřela oči a dozvěděla jsem se o něm něco víc. Teď už mu rozumím a vidím, že je plný lásky.' Bylo to pro mě velmi pěkné to slyšet. Když slyším, že někdo otevřel svou mysl v důsledku uvědomění mě jako umělce, cítím se překrásně."

Vzhledem k několika pomluvám, které se vyrojily v posledních týdnech ohledně Lambertovy účasti na párty Lady GaGa, byl Adam dotázán i na ni. "Ta párty byla opravdu skvělá. Měl jsem se fakt skvěle. Pozval mě na ni můj kamarád, tak jsem přišel. A vždyť to znáte, kdo to ještě nikdy na párty nepřehnal? Snažil jsem se tančit, ale strop byl příliš nízký. To se stává."

Celé interview si můžete poslechnout zde

Adam Lambert na koncertě Uh Huh Her

2. dubna 2011 v 21:15 Twitter


Adam Lambert společně se svými přáteli včera navštívil koncert losangelského hudebního projektu Uh Huh Her, jehož členkou je Camila Grey, která jako klávesistka doprovázela Adama Lamberta na jeho prvním solovém turné. Uh Huh Her chystají v nejbližších týdnech vydat svou druhou studiovou desku, kterou podporují právě probíhajícím turné. Na vyprodané losangelské zastávce je přišli podpořit také Sasha Mallory nebo Allison Iraheta.

Televizní stanice VH1 připravuje Behind the Music: Adam Lambert

2. dubna 2011 v 21:01 Media


Oficiální fanklub Adama Lamberta včera potvrdil, že hudební televizní stanice VH1 začala s přípravou dokumentární série Behind the Music, jejíž epizoda by měla být věnována Adamovi Lambertovi. Už včera se začaly natáčet první scény, na kterých se podílel zpěvák Kris Allen, který společně s Adamem Lambertem soutěžil v 8. sérii soutěže American Idol, kterou nakonec překvapivě vyhrál.

Na televizních obrazovkách už bylo odvysíláno hned několik dokumentů věnované Adamovi Lambertovi, z nichž největší ohlas získala série E! True Hollywood Story.

Adam Lambert ve studiu s Nikkou Costa

2. dubna 2011 v 11:09 Twitter


Adam Lambert včera na svém Twitteru potvrdil, že na své druhé studiové desce začal spolupracovat s americkou zpěvačkou a skladatelkou Nikkou Costa. Společně s němi je ve studiu neméně talentovaný americký producent Printz Board, který stojí za úspěchy desek Monkey Business (Black Eyed Peas) nebo The Dutchess (Fergie). Adam Lambert, jak sám prozradil, je nadšený ze spolupráce s Nikkou Costa, o které už několikrát prohodil několik milých slov.

"Jsem tak nadšený, že dnes budu pracovat s Nikkou Costa. Je to jedna z mých vysněných spoluprácí."