Listopad 2010

Twitter Update (30.11.)

30. listopadu 2010 v 21:14 Twitter
sydney
Včera odehráli poslední koncert a dnes už se těší z více než dvoutýdenního volna, které je čeká. Mnoho tváří z Glam Nation Tour jste si jistě oblíbili, a proto jim zůstaneme na kroku na sociálních sítí i nadále. Jaký je jejich plán na následjící dva týdny? S čím se už stihli pochlubit?

Terrance Spencer: Vedle mě stojí moje teta Nancy, která mě viděla poprvé tancovat. Miluju ji. Jsem rodilý Angličan.
Isaac Carpenter: Jaké úžasné dva měsíce a půl. Čím jsem si zasloužil takový život? Děkuju kapele, fanouškům, tanečníkům, všem, co turné navštívili a panu Lambertovi.
Tommy Joe Ratliff: Mířím zpět do hříšného Los Angeles. haha, dobře, dobře, Los Angeles není hříšné. Není to Paříž.
Sasha Mallory: Nějaký část strávím se svou holkou a potom poslední dvě show.
Monte Pittman: Nemůžu-se-dočkat-až-přijedu-domů
Lisa Pittman: Jsem tak nadšená, že se Monte dnes vrací domů.

Londýn (29.11.)

30. listopadu 2010 v 20:50 Tour
londýn
Mezinárodní cestování Adama Lamberta po celém světě je po dvou měsících u konce. Adam Lambert navštívil různorodou skupinu kultur, svou práci a lásku sdílel na Filipínách, v Singapuru, na Novém Zélandě, nezapomenutelný je kontroverzní koncert v Maljsiji, pro české fanoušky zase ve Vídni, Mnichově nebo Stuttgartu.

Před pár týdny se vedly spekulace, že by turné mohlo po evropské části pokračovat také v Africe. Spekulace rozvířil sám Adam Lambert, když nahrál video, které vyvolávalo otázku koncertování v afrických zemí. Podle všeho však tomu nebude a Glam Nation Tour už zahrňuje jen dva poslední koncerty v Los Angeles.

Adam Lambert se s Evropou rozloučil včera v Londýně před dvěma tisícovkami britských fanoušků.

20TH CENTURY BOY

Fyzická verze Acoustic Live! je vyprodaná

30. listopadu 2010 v 16:15 Adam Lambert
acoustic live_min


Kdo s nákupem prvního akutsického setu Adama Lamberta na CD nosiči až dodnes váhal, tak si může připomenout nářečí o holubovi na střeše. Včera pozdě večer bylo oficiální stránkou Adama Lamberta oznámeno, že na skladě jim zbylo posledních 500 kusů pětitrackového EP Acoustic Live!, které vychází příští pondělí. K téhle verzi EP byl přibalen i plakát coveru již zmíněného EP.


Pro fanoušky však stále existuje šance, jak desku získat, a to legálním stáhnutí přes stránky iTunes v den, kdy deska vychází, nebo z dalších jiných zdrojů. Fanoušci managmentu Adama Lamberta vyčítají, že do prodeje bylo zařazeno jen asi 5.000 - 10.000 fyzických nosičů Acoustic Live!. Jedná se však o neoficiální informaci, kterou nelze více přiblížit.

Twitter Update (29.11.)

29. listopadu 2010 v 16:16 Twitter
pic68

Dnes se odehraje poslední mezinárodní koncert Glam Nation Tour. Neuvěřitelně ten půl rok uběhl, ale první solové turné Adama Lamberta se blíží ke zdárnému konci. Všechny členy Glam Nation Tour tedy čeká jedna z posledních nocí v autobusech, ve kterých trávili většinu času na cestách napříč Amerikou, Asií, Austrálií a Evropou. Glam Nation Tour se oficiálně uzavře za pár týdnů v domácím prostředí Adama Lamberta a mnoho členů glamily, Los Angeles.

Sasha Mallory: Poslední autobusová zastávka s glamily. Zůstanou mi vzpomínky na dobré časy plné správných lidí, kteří po celém světě propagovali lásku. Nejlepší práce na světě.
Monte Pittman: R.I.P. Leslie Nielsen. Tohoto dne se vždy děsím. "Vzchop se, Ede. Tohle není konec. Už tě jen víckrát neuvidím."
Terrance Spencer: V Londýně na poslední evropské zastávce Glam Natiion Tour. Byla to úžasná cesta s ještě úžasnějšíma lidma.
Adam Lambert: Lodnýn volá! Poslední mezinárodní show Glam Nation Tour v Londýně. Dnes to pořádně rozbalíme!

Glasgow (28.11.)

29. listopadu 2010 v 15:59 Tour
glasgow

Včera Glam Nation Tour pokračovalo ve své jízdě skrz Velkou Británii, tentokrát se však Adam Lambert seznámil se skotskou národností. Netřeba doplňovat, že koncert v hlavním městě Skotska byl beznadějně vyprodaný. Adam Lambert už tenhle rok Skotsko navštívil a to při svých jarních propagačních cestách k desce For Your Entertainment. Fanoušky tehdy šokoval, když vyšel na ulici oblečený v tradičním kiltu.
MAD WORLD

Journey To Vienna

28. listopadu 2010 v 17:13 | Katarina78 a spol. |  Glambert.cz
Katarinu78 už určitě dobře poznáte. Je to ta úžasná dáma, co chystala první česko-slovenský fan projekt. Svou výzbroj vzala i na koncet Adama Lamberta ve Vídni, kterého se spolu s dalšími fanoušky zúčastnila. Celou cestu i koncert zdokumentovala a nakonec sestříhala do krátkého videa plného vzpomínek. Uvolněte se a připravte se na glambert atmosféru, která na vás z tohohle videa bude sálat.


Manchester (27.11.)

28. listopadu 2010 v 17:03 Tour
manchester
Včera proběhl ve Velké Británii již druhý koncert Adama Lamberta. Dlouho vyprodaná britská část turné Glam Nation Tour už potrvá jen po dva dny a poté čeká Adama Lamberta a jeho spolupracovníky zasloužená pauza, která se přetne koncerty Jingle Ball, které pořádá americké rádio KIIS-FM. Adam Lambert by se měl zúčastnit rovnou dvou koncertních setů.

FEVER

Vídeň (22.11.) - Hilary // Mnichov (12.11.), Stuttgart (16.11.) - Brenda

27. listopadu 2010 v 19:50 | Hilary / Brenda |  Glambert.cz
Glam Nation Tour sice nezavítalo do České republiky, to však nebylo překážkou pro spoustu českých a slovenských fanoušků, kteří si na show Adama Lamberta našli svou cestičku. Protože jsem věděl, že do našich sousedních zemí, které měli v nadílce koncertů podstatně větší štěstí, navrhl jsem vám, že můžete na mail poslat své dokumentace z cest (ať už fotky, videa, recenze, zážitky...) a nabídka ostatně platí stále.

Dnes vám přinášíme reporty ze tří rozdílných koncertů.

Brenda se zaměřila na naše západní sousedy a po koncertě v Mnichově navštívila i koncert ve Stuttgartu. Pokud se nepletu, tak je to nejaktivnější fanoušek, který rockoval na více než jednom koncertu. Brenda se také podělila o své fotky a stejně jako Hilary ji moc děkuju


Hilary navštívila České republice nejspíše nejbližší koncert ve Vídni a podělila se o své fotky ve skvělé kvalitě. Pokud se vám fotky líbí, určitě holky moc potěší, když svou pochvalu zanecháte v komentářích.


Birmigham (26.11.)

27. listopadu 2010 v 18:53 Tour
bimigham
Velká Británie je přikrytá první nadílkou sněhu a na následující čtyři (dnes už jen tři) dny také Glam Nation Tour. Adam Lambert na britských ostrovech odehraje hned čtyři vyprodané koncerty a jako první na řadu přišla "továrna světa" Birmigham.

IF I HAD YOU

Adam Lambert převzal ve Švýcarsku zlatou plaketu

27. listopadu 2010 v 18:22 Tour
pic60
Adam Lambert se svým turné nedávno navštívil i alpské země. Z jedné z nich, ze Švýcarska, přišla několik týdnů před jeho curyšským koncertem zpráva o dosažení zlaté certifikace singlu Whataya Want From Me. Spolu ze zástupci švýcarské pobočky Sony Music s ní pozuje na následující fotce a my gratulujeme k dalšímu evropskému úspěchu.

Whataya Want From Me on Virgin Radio

26. listopadu 2010 v 22:31 Perfomances
Adam Lambert při svém pracovním výletu do Francie navštívil také tamější rádiovou stanici, které poskytl exkluzivní rozhovor a akustické vystoupení s písní Whataya Want From Me. Doprovod mu se svou kytarou dělal Monte Pittman. Speciálního hosta Virgin Radio přivítalo 18. listopadu, ale do airplayu to zařadila až dnes ráno.


Píseň Sleepwalker se dostala do kanadské singlové hitparáda

26. listopadu 2010 v 22:22 Charts
pic32

Čtvrtý kanadský singl Adama Lamberta a rovněž čtvrtý singl, který bodoval v kanadské singlové hitparádě. Zarážející 100% bilance Adama Lambert v Kanadě však není náhodná. Adam Lambert patří v Kanadě mezi nejpopulárnější umělce a se svou tvorbou sklízí nejvíce úspěchů právě u svých severních sousedů. Může si tedy být skoro jistý, že co vydá, to si najde cestu do oficiálních žebříčků. Posledně se to povedlo mainstreamově určené písni Sleepwalker.

Dobrá zpráva však jde i ze strany chystaného akustického EP Acoustic Live!, které vyjde příští týden. Na začátku týdne byly zahájen předprodeje tohohle exkluzivního pětitrackového setu a až doposud bylo objednáno asi 7.000 fanoušky, což je na předprodej, a ještě k tomu EP, pěkný výsledek. Doufejme, že čísla ještě půjdou nahoru a Acoustic Live! si najde své místo v albové hitparádě.

Bitka fanoušků během show

26. listopadu 2010 v 22:02 Tour
Bitka dvou rozvášněných fanoušků uprostřed koncertu? Na Glam Nation Tour už vás překvapí jen máloco. Že Adam Lambert skočí mezi fanoušky a jednoho z nich náhodně políbí už je věc téměř obvyklá, ale že by v písni o lásce a porozumění musel uklidňovat fanoušky, kteří si zrovna vyřizují své účty?

Ti, co pravidelně nesledují videa z turné, se teď na tuhle situaci můžou podívat. Stalo se tak při milánském koncertě při poslední písni večera. Vše začíná okolo doby 5:20, Adam Lambert dokonce fanoušky usmiřuje tak, že je donutí se obejmout. Tohohle incidentu si všimla i některá americká média a včera to ve svých tam tamech vyhlašovala světu. Podívejte se sami.


Thanksgiving Day - Twitter

26. listopadu 2010 v 21:45 Twitter
pic49

Včerejší sváteční americký den byl zahalen do atmosféry vděčnosti a pokory. Typický rodinný svátek Den díkůvzdání strávili členové Glam Nation Tour na cestách. Díky Twitteru však mohli tenhle den přiblížit svým fanouškům. Adam Lambert se svými fanoušky podělil o citát herečky Bo Derek, jednoho z největších sex-symbolů 80. let minulého století. Vyjádřil se také k nejnovějšímu albu barbadorské zpěvačky Rihanny, která se s plackou Loud vrací na pop/discovou vlnu.

Adam Lambert: "Ať už kdokoliv řekl, že za peníze si štěstí nekoupíte, tak jen neznal ten správný obchod." - Bo Derek / Mad Down a Complicated jsou tak chytlavé! Moje oblíbené písničky z alba.
Terrance Spencer: Jediné, co si přeju na Vánoce je moje kosmetika, kterou jsem nepochopitelně zapomněl ve Vídni.
Lisa Pittman: Šťastný den Díkůvzdání (fotka)
Sasha Mallory: Celá Glamily u jednoho stolu? Vypadalo to jako u poslední večeře, ale všude byly třpytky. Glamnation Díkůvzdání.
Tommy Joe Ratliff: Šťastné zabíjení krocenů všem. / Vrátil jsem se z úžasné večeře s rodinkou. Jsem šťastný, že mám tyhle lidi ve svém životě.
Taylor Green: Původní Američané nám dali zemi a my jim za to dali neštovice. Fér výměna? Ale stejně jsem vděčný. Za tohle turné, přátele a mou rodinu. Tak a teď jdu na to, co jde Američanům nejlépe - jíst. Mňam. / Kešu za 9 euro? A voda za 11 euro? Tenhle hotel je luxusní, ale zatracený!

Milán (24.11.)

25. listopadu 2010 v 22:00 Tour
milan

Glam Nation Tour navštívilo jedno z modních center Evropy a jedno z nejvýznamějších italských měst, Milán. Adam Lambert už v dřívějších rozhovorech přiznal, že svou cestu do Milána netrpělive vyhlíží. Dočkal se a tím víceménně ukončil putování po Evropě. Před ním už jsou poslední čtyři koncerty ve Velké Británii.
20TH CENTURY BOY

If I Had You on Dancing With the Stars

25. listopadu 2010 v 21:34 Media
Vzpomínáte si na vystoupení Kyle Massey a Laceye Schwimmera s písní If I Had You v populární americké taneční soutěži Dancing With The Stars (na českých televizích známá pod názvem Když hvězdy tančí). Tahle dvojice si to namířila až do finále, kde vystoupení s Lambertovou písní zopakovala. Za vystoupení od poroty získala velmi vysoké známky, na celkové vítězství to však nestačilo a nakonec se tahle sehraná dvojka musela spokojit s druhým místem.


Adam Lambert je v Americe třímilionový

25. listopadu 2010 v 21:27 Charts
if-i-had-you
Tenhle týden bylo tomu rok, co se Adam Lambert pohybuje v americkém mainstreamu a my si můžeme udělat přibližnou představu, jak úspěšný je, a jak moc se mu se svou prvotinou vedlo. Deska For Your Entertainment byla do dnes ověnčena zlatým oceněním, k tomu platinovému ji ještě kousek chybí. Když se k téhle cifře však připočtou prodeje prvních třech Lambertových amerických singlů a různých EP, dostaneme se za hranici 3.000.000 prodaných kopií.

Nejvíce se samozřejmě vedlo druhému singlu Whataya Want From Me, který i krátce navštívil nejlepší desítku amerických singlů a ze všech Lambertových singlů byl na tom v žebříčkovém postavení nejlépe. Viz. tabulka singlů:

Time For Miracles - 124.000
For Your Entertainment -  333.000
Whataya Want From Me - 1.582.000 (singl se do nejlepší desítky amerických singlů dostal díky vystoupení Adama Lamberta v American Idolu)
If I Had You - 638.000 (nejvyšší umístění v americké singlové hitparádě bylo na 30. pozici)

Curych (23.11.)

24. listopadu 2010 v 16:34 Tour
curych
Finále evropského turné Adama Lamberta graduje. Koncerty se konají skoro každou noc, včera to byl švýcarský Curych a dnes to je Milán v Itálii. Po následující dvoudenní pauze nás čeká evropský vrchol čtyř koncertů ve Velké Británii. Teď však zpět k neuvěřitelnému stoosmému koncertu Glam Nation Tour.

FEVER

Soaked od Muse, Fever od Lady GaGa...

24. listopadu 2010 v 15:43 Speciály
Včera to byl přesně rok co ve Spojených státech amerických vyšla debutová deska Adama Lamberta, For Your Entertainment. Adam Lambert se na svém prvním hudebním díle autorsky hojně podílel, přesto svou stopu na jeho díle zanechala i osvědčená a uznávaná jména hudebního byznysu.

Nejvýrazněji mezi širší veřejnost zapadla píseň Whataya Want From Me, které vděčí Adam Lambert za celosvětový průlom. Původně ji nahrála zpěvačka P!nk pro svou pátou studiovou desku, když však na závěrečný tracklist "zábavného domečku" cestu nenašla, místo aby skončila v šuplíku, byla nabídnuta Adamovi Lambertovi. P!nk letos tuhle píseň vydala na kompilaci svých největších hitů.


Méně známé už je to, že otevírací píseň k celému albu napsal britský hudebník Justin Hawkins. V tomhle chlapíkovi se zmítají hard rockové/glam rockové vlivy, které přenáší jako frontman do kapely The Darkness. U písně Music Again však jeho spolupráce s Adamem Lambertem neskončila. Nahrána byla ještě jedna písně Suburban Decay, která prý pro For Your Entertainment byla příliš teatrální. Píseň si můžete v Hawkinsově podání poslechnout zde.


Whataya Want From Me (Live at ENERGY Berlin 103.4)

24. listopadu 2010 v 14:42 Adam Lambert
Za necelé dva týdny vychází první akustický set Adama Lamberta v jeho kariéře. Již v průběhu soutěže American Idol vynikal Lambertův magnetický hlas v akustických skladbách (Mad World, If I Can't Have You...), a když na svém prvním solovém turné uprostřed show zařadil odbočku k rozcestí kytary a svého hlasu, bylo jasné, že nezachytit intimní atmosféru na CD nosič by byla chyba.


Desku si můžete už dnes objednat na oficiálních stránkách a to hned v několika podobách. Existuje limitovaná edice na fyzickém nosiči (bonusem je ještě plakát coveru desky) a klasická digitální. Ihned po předobjednání dostanete exkluzivní download akustické verze písně Whataya Want From Me, která se na desce nachází. Poslechnout si ji můžete níže.