Říjen 2010

Happy Glampire Halloween

31. října 2010 v 15:05 Glambert.cz
pic38

Krvavé prožití nejstrašidelnější noci v roce přeji všem českým a slovenským glamberts. Ano, nejpopulárnější svátek Adama Lamberta a členů z Glam Nation Tour, které už za několik dní někteří z vás uvidí na živo, vypukne dnes v noci. Jestli někteří z vás vyrážejí na nějakou noční party a ještě nemají vybraný kostým, tak tady je menší inspirace v podobě dvou malých chlapců, kteří představují dvě nejvýraznější tváře Glam Nation Tour.

Přesně před rokem Adam Lambert jako Glampire oslavil Halloween v Západním Hollywoodu speciálním vystoupením, které je mezi fanoušky velmi populární. Bylo to už po soutěži American Idol a těsně před vydáním jeho debutové desky For Your Entertainemnt. Na letošní rok se nic podobného nejspíše nechystá, protože Adam se už dříve nechal slyšet, že se nezúčastní žádných megalomanských oslav.


Twitter Update (30.10.)

30. října 2010 v 12:44 Twitter
lisa,monte
V Americe začíná období Halloweenu, členové Glam Nation Tour mají krátkou dovolenou před evropskými koncerty, a o všem stihnou informovat i své fanoušky. Lisa a Monte Pittmanovi oslavili své výročí, nahoře se díváte na šest let starou fotku z jejich svatby. Jednu důležitou zprávu však přinesl Adam Lambert, a to, že jeho nahrané akustické práce nevyjdou na plné desce, ale "jen" na EP, což se však dalo očekávat.

Adam Lambert: Oh a ještě musím vyjasnit jedno menší nedorozumnění. Nevydávám celé akustické album, ale jen EP o třech až pěti písničkách.
Terrance Spenecer: Spát velmi dlouho, brát taneční lekce, získat čerstvý sestřih a teď už jen se dostat do nějakých "dobrých" potíží. / Miluju seriál The Vampire Diaries! Musím stihnout tuhle sérii. Moc mi chybí.
Lisa Pittman: Tatínkův čas! / Šťastné šestileté výročí, Monte. Miluju tě!
Monte Pittman: Na Havaji bylo úžasně, ale doma je doma. / Právě jsem povečeřel s nejúžasnější ženou na světě. Přesně před šesti lety jsme se vzali. / Liso, ani nemůžu říct, jak moc tě miluju.
Neil Lambert: Přemýšlím, že si letos na Halloween obleču oranžový vězeňský úbor a půjdu za nostiele Nobelovy ceny za mír.
Sasha Mallory: Halloween je perfektní příležitost se obléct jako šlapka a nebýt nikým souzen. Haha, miluju tohle období.
Tommy Joe Ratliff: Jsem pohodlně usazen a neupravený na mém gauči, popíjím víno a sleduju DVD z turné Jeffa Buckleye k desce Grace.

Koncert z Malajsije se bude vysílat v televizi

30. října 2010 v 12:18 Tour
thackerville
Vzpomínáte na kontroverzní koncert Adama Lamberta v Kuala Lumpur? Lambert tehdy přivezl svou Glam Nation Tour do silně muslimské země Malajsije, kde místní vláda bojovala proti jeho koncertování. Lambert nakonec musel ze své typické show uvolnit a vypustit některé části, které by provokovaly tamější společenské mravy.

Záznam tohohle koncertu odvysílá 3. listopadu tamní hudební televize Astro Hitz a to hned v přímém vysílacím čase. Záznamy z kultovní Glam Nation Tour už byly párkrát v lokálních televizích vysílány, ale ještě žádný se nedostal do tzv. primetime, tedy hlavního vysílacího času (obvykle od 20:00-22:00).

Adam Lambert patří k nejprodávanějším interpretům z American Idolu

30. října 2010 v 12:08 Media
fye cover

I když Adam Lambert vydal svou debutovou a zatím jedinou desku For Your Entertainment teprve před rokem, už se řadí mezi nejprodávanější umělce, kteří z téhle nejúspěšnější americké televizní show vzešli. Desky For Your Entertainment se do dnešního dne v Americe prodalo 746.000 kusů, což ho řadí na průběžné 14. místo. Musíme však brát v potaz, že interpreti před ním, ale i ti, kteří mu v žebříčku hledí na záda, vydali nejednu desku a navíc před několika lety. Dalším ovlivňujícím faktorem je, že dříve se desek prodávalo víc, než v dnešní digitalní době, takže Adam by mohl být klidně výš.

První místo patří country princezně americké pop music Carrie Underwood, která v Americe prodala skoro 12.000.000 desek. Jisté však je, že na jaře, nebo v létě příštího roku, Adam znovu žebříčkem pěkně zamíchá, protože se chystá vydat svou druhou studiovou desku. Žebříček se týká jen prodejů ve Spojených státech.

Životopis Adama Lamberta - část třetí

29. října 2010 v 19:32 Speciály
A před námi už je třetí a závěrečný díl životpisu Adama Lamberta, který pro vás přeložila Simona. Její originální slovenskou verzi naleznete klasicky v celém článku. Já ji za skvělý nápad, jak probarvit klasické novinky, děkuju a budu rád, když jí vyjádříte také svůj dík a případné poznámky.

Tímhle chci oslovit vás, další návštěvníky blogu a fanoušky Adama Lamberta, že vždy budu otevřen všem vaším nápadům a budu se těšit na všechny vaše nápady, jak stránku vylepšit. Tahle stránka je zde hlavně pro vás, ne pro mé soukromé poznámky a chci, abyste se při každé návštěvě cítili co nejlépe a našli to, co vás zajímá. Takže, jestli dostanete nějaký nápad, tak pište na mail uvedený níže na stránce. Tlachání by stačilo a užijte si závěrečný díl.

CESTA KE SLÁVĚ

audition

Adamova cesta osmou sérii American Idol začala 16. července 2008. Adam se svými pár přáteli odjeli z Los Angeles a přenocovali v domě jeho matky Leily v Burlingame. Adamův otec Eber nezvládl krizi středního věku a v roce 2001 ji opustil a rok nato se rozvedli. Adam byl nervózní a nemohl zaspat. Druhý den brzy ráno odešli do Cow Palace v Daly City, kousek od San Francisca, kde se připojili k dalším tisícům doufajících Idolů. Byl to začátek velmi dlouhého dne, a protože byl Adam velmi unavený, tak si zdříml, když čekal, než přijde na řadu. Nejprve však bylo před ním pár vyřazovacích kol, než byli soutěžící puštěni před porotu. Jako první zpíval písničku Crazy (vystoupení z Upright Cabaret) od Gnarlse Barkleyho. Obával se, že by se to producentům nemuselo líbit, ale ti to přijali a Adam konečně postoupil před hlavní porotu, kde zpíval Rock With You od Michaela Jacksona a Bohemian Rhapsody od Queen. Simon Cowell ho považoval za příliš teatrálního, a proto neaktuálního. Randy Jackson a Paula Abdula s tím silně nesouhlasili, Kara DioGuardi ho dokonce hájila, protože se jí velmi líbil jeho hlas. Nakonec po menším dohadování dostal Adam čtyři ano a zlatý lístek do Hollywoodu.

Twitter Update (28.10.)

28. října 2010 v 21:41 Twitter
sasha-halloween
V Americe se pomalu vše schyluje k Halloweenu, čehož využila oficiální stránka Adama Lamberta. Ta v oblíbený svátek Adama Lamberta nabídne všem fanouškům všechno zboží s 15% slevou! Jestli tedy máte peníze navíc a máte možnost platby do zahraničí, tak určitě zavítejte na oficiální stránku, kde najdete bližší informace.

Adam Lambert: Děkuju, Havaj. Měl jsem se zde parádně. Škoda, že jsem zde byl jen takovou krátkou chvilku.
Sutan Amrull: Ještě stihnu mé poslední opálení na pláži.
Isaac Carpenter: Dvě dívky tančily na Lady GaGa před druhou show v Honolulu. Bylo to triumfální. Tyhle dvě parádní show jen uzavřely můj první měsíc koncertováním s těmahle úžasnýma lidma. Na Havaji jsem přibral tak 15 kg.
Lisa Pittman: Jsem tak ráda, že je Monte na týden zase doma. Dnes pěkně zaveze holky do školy a na gymnastiku, mezitím já se bude starat o děti.
Sasha Mallory: Dobré ráno, zlatíčka na Twitteru. Tenhle dům je na Halloween rozhodně připraven. (viz. obrázek)
Taylor Green: Los Angeles. Ďábelské město. Jsem zpět.

If I Had You vyjde na výběru největších hitů

28. října 2010 v 21:02 Media
nowthatswhaticall
Úspěchy Adama Lamberta s jeho debutovou deskou For Your Entertainment podtrhují i různá zařazení jeho úspěšných singlů do výběrových desek. Nejprve byl do výběru největších hitů v Americe zařazen celosvětový hit Whataya Want From Me. Do toho nejlepšího z klubové a taneční scény si své místo našel remix singlu If I Had You, jehož singlová verze pronikne do pokračování těch největších hitů, co jsou k doslechu v amerických rádií. Ve 36. vydání kompilace NOW That's What I Call Music se Lambertovo jméno objeví vedle hitů od Katy Perry, Ushera, KeShy a dalších.

Honolulu (26.10.)

28. října 2010 v 20:41 Tour
honolulu-2Adam Lambert společně se svým týmem včera odehrál druhý a poslední koncert na Havajských ostrovech. Po rozloučení s havajským prostředím, kterého si všichni náramně užívali, nastává desetidenní pauza v koncertování, která bude přerušena už prvním evropským koncertem v chladné Skandinávii. Glam Nation Tour se blíží čeští a slovenští Glamberts.

VOODOO/FOR YOUR ENTERTAINMENT/DOWN THE RABBIT HOLE/RING OF FIRE

Adam a Neil Lambertovi na pláži

27. října 2010 v 11:11 Adam Lambert
Nebojte se, Adam Lambert nezápasí s nějakým paparazzim, ale jen se škádlí se svým mladším sourozencem Neilem. O vztahu dvou sourozenců Lambertových se už delší dobu mezi fanoušky spekuluje, pravdou však je, že mají opravdu velmi vřelý a silný sourozenecký vztah. Svědčí o tom i to, že Neil svého staršího bratra doprovází na jeho ostře sledovaném celosvětovém turné a organizuje důležitá setkání pro fanoušky. Při návštěvě poslední zastávky na Honolulu měli čas si spolu vyjít na pláž a tak tedy vznikly jejich první bezprostřední fotky."E! True Hollywood Story: Adam Lambert" se bude vysílat 21. listopadu

27. října 2010 v 11:00
pic37
Skoro do roka a do dne se vrátí Adam Lambert na americké obrazovky jako hlavní tahák večera. 21. listopadu se odvysílá speciální dokument o Adamovi Lambertovi v rámci úspěšné série E! True Hollywood Story. Na dokumentu o jedné z nejzářivějších vycházejících hudebních hvězd se pracuje už tři měsíce. O život Adama Lamberta je velký zájem, už dříve byl odvysílán dokument ve spolupráci s kanadskou hudební televizi MuchMusic.

A první malá tajemství spojená s chystaným projektem se začínají uvolňovat. První jde o fotografii z natáčení (viz. článek) a poté o citát Adama Lamberta, který má na dokument přitáhnout pozornost všech diváků. "Proto jsem zde. Jsem umělec. Provokovat a mít stanovisko je součástí toho, co dělám." Pro nedočkavé fanoušky je dobrou zprávou, že byly zveřejněny i některé části rozhovorů.

Adam Lambert třeba o svém životě prozradí: "Měl jsem velké štěstí, že mí rodiče poznali, že jsem jiný a vyjímečný. Nikdy se mě nesnažili nějak utlačovat.", "Svou sexualitu jsem objevoval, dá se říct, trochu agresivněji. Žil jsem život ve stylu rockové hvězdy. Zkusil jsem hodně věcí a pomohlo mi to otevřít oči.", "Mí fanoušci mě opravdu velmi podporovali v mé volbě být otevřený, co se týká mé sexuality a životního stylu. Jsem toho názoru, že skrývání něčeho před lidmi a manipulování s jejich názory o vás, je více urážlivé a nezdvořilé, než prostě být tím, kdo jste."

O cestě Adama Lamberta jeho životem budete moct sledovat rok po skandálním vystoupením na American Music Awards, 21. listopadu.

Adam Lambert vydá akustické EP

27. října 2010 v 10:36 Adam Lambert
pic36
První informace o tom, že by Adam Lambert mohl nahrát akustické EP, se vyrojily už skoro před třemi měsíci, když tohle nadhodil samotný Adam v jednom interview. V posledních dnech se k nám dostává o mnoho více informací, které nasvědčují tomu, že v pořadí už třetí EP (první EP obsahovalo remixy prvních dvou amerických singlů a bonusovou píseň Voodoo, druhé EP obsahovalo remixy posledního amerického a evropského singlu If I Had You) Adama Lamberta opravdu vyjde.

S čerstvými informacemi včera přišel hudební americký magazín Billboard, který se podílí na utváření oficiální americké singlové hitparády. Ten se odvolával na nedávné interview, v kterém Adam prohlásil: "Určitě vyjde akustické EP. Ještě neznáme přesné datum vydání, ale mělo by to být kolem Díkůvzdání - listopad, prosinec."

Bylo by to tedy přesně rok poté, co vyšla debutová deska For Your Entertainment, které se do dnešního dne prodalo jen ve Spojených státech skoro 750.000 kopií. Pro fanoušky by to jistě byl předčasný vánoční dárek.

Akustické EP by mělo obsahovat písně, které Adam Lambert zpívá v doprovodu kytaristy Monteho Pittmana v akustickém setu v polovině své show.

Twitter Update (26.10.)

26. října 2010 v 23:19 Twitter
pic34

Členové Glam Nation Tour jsou stále unešeni letní atmosférou, která na ně sálá z každého koutu na Honolulu. Přesto už se začínají objevovat první plány na blížící se Halloween, který stráví doma v Americe, ještě předtím než odjedou do Evropy na poslední část celosvětového turné.

Tommy Joe Ratliff: Poslední den v Honolulu, grr
Taylor Green: Skvělá show. Skvělé publikum. Skvělá večeře. Skvělá noc.
Terrance Spencer: Skvělá první show na Havaji. Teď je čas jít do postele.
Adam Lambert: Blíží se Halloween! Můj oblíbený svátek! Ale jen pro vaši informaci.. Nezúčastním se žádné z těch velkých, protivných party, které prohlašovaly, že jsem potvrzený host. Žádnou pozvánku jsem vůbec nedostal, haha.

Darren Hayes podporuje Adama Lamberta

26. října 2010 v 22:55 Twitter
twitter pic-2
Populární australský umělec Darren Hayes na svém Twitteru vyjádřil obdiv k nové profilové fotce Adama Lamberta. Pro ty, kteří to ještě nezaznamenali, tak Adam Lambert změnil na svém Twitteru svůj avatar. Darren Hayes je úspěšný, původem australský, zpěvák, který se proslavil působením v popovém duu Savage Garden. Pro ty, co jméno tohohle interpreta slyší poprvé, tak doporučuju ochutnávku z jeho chytlavé, melodické tvorby. Co vlastně řekl?

"Jen pro tvou informaci... Vypadáš naprosto úžasně na své nové fotce."

Novou profilovou fotku pochváli Lambertovi i známý americký provokatér Perez Hilton. Adam mu za to stihl poděkovat.

If I Had You on Dancing With the Stars

26. října 2010 v 22:36 Perfomances
Popová píseň If I Had You od Adama Lamberta má v sobě i silné taneční rytmy, kterých využil známý americký herec a rapper Kyle Massey při svém tanečním výstupu v soutěži Dancing With the Stars. Tancování hvězd je jedna z nejpopulárnějších show na amerických obrazovkách. Letos se už dočkala 11. řady, která s velkou pravděpodobností konečnou nebude, a znát můžete i českou mutaci, kterou vysílá Česká televize. V posledním kole zazněla i již zmíněná píseň If I Had You, která se ukázala být dobrou volbou, protože Massey bez menších problémů postoupil do dalšího kola.


Honolulu (25.10.)

26. října 2010 v 22:12 Tour
honolulu-1
Glam Nation Tour se po měsíční pauze vrátilo na půdu Spojených států amerických. Půjde však jen o krátkou zastávku, která bude obsahovat dva koncerty na Havajských ostrovech. Letní atmosféry si členové turné už nějaký ten den užívají a odpočatí odehráli první oznámený koncert. Druhý havajský koncert je na plánu dnes. Pro všechny fanoušky, kteří videa z turné pravidelně sledují, je dobrou zprávou, že se na místo činu vrací Suz526 se svou legendární kamerou, o čemž už několikrát informovala.

VOODOO/FOR YOUR ENTERTAINMENT/DOWN THE RABBIT HOLE/RING OF FIRE

Twitter Update (25.10.)

25. října 2010 v 19:52 Twitter
pic35
Členy Glam Nation Tour dnes znovu čeká návrat do práce. A zatímco oni si užívají letního plážového počasí, k nám přívítaly už náznaky blížící se zimy, na kterou se mají za pár dnů v Evropě co těšit.

Taylor Green: Úžasný den na Havaji. Potřebuji najít větší útes, ze kterého můžu skočit. Nemějte strach, jasně, že do vody.
Terrance Spencer: Isaac a já na North Shore. (viz. obrázek) / Jsem připraven na vystoupení. Ráj Glam Nation...
Sasha Mallory: Havaj+útesy+pláž+perfektní počasí+úžasní lidé=šťastná Sasha

Adam Lambert: Nebudu se omlouvat za svou sexualitu nebo artističnost

25. října 2010 v 19:26 Media
pic33

Poslední dva koncerty dělí Adama Lamberta od velmi očekávaného cestování po Evropě s jeho kultovním turné Glam Nation Tour. Pro americké fanoušky je to jedna z posledních šancí vidět Adama Lamberta na živo s jeho prvním turné. Velké pozornosti se ho tedy dostává od havajských médií. V populárním tamějším týdeníku Honolulu Weekly vyšlo jeho interview.

Šťastného 10.10.2010 (10/10/10)
Jasně, vím o tom. Je to zvláštní. Jmenuje se tenhle den nějak?

Spousta hackerů tenhle den nazývá "dvojitým úderem". Jak tenhle den strávíš?
Jsem právě na letišti. Letím z Filipín do Hongkongu.

Ochutnal jsi nějaké typické filipínské jídlo?
Nedostal jsem se k tomu. Včera večer jsem měl sandwich ze Subwaye. Vím, že je to tak trochu svatokrádež.

Tvého debutové alba se prodalo skoro třikrát víc než debutové desky Krise Allena. Proč si myslíš, že tomu tak je?
Nevím. Myslím, že je to na vkusu každého posluchače a lidé se podle toho řídí. Rozhodně jsem vytvořil album, které má velmi silný pop/rockový zvuk a navíc jsem měl možnost spolupracovat s významnýma lidma z hudební branže, takže je má hudba aktuální a modní. Možná také album stoupalo žebříčkama i díky tomu, že si mě lidé pamatovali z Idolu.

Twitter Update (24.10.)

24. října 2010 v 21:34 Twitter
hawai

Členové Glam Nation Tour jsou znovu pevnýma nohama na americké půdě a užívají si ostrovního života na Honolulu, kde příští týden odehrají poslední dva koncerty před odjezdem do Evropy na závěrečnou část turné. Po příletu byly všichni členové, včetně Adama Lamberta, který už stihl navštívit havajské obchody, obdarování klasickými havajskými okvětními náhrdelníky.

Tommy Joe Ratliff: Zabral jsem v 10 hodin večer, teď už jen bdím a čekám na východ slunce.
Sasha Mallory: Havaj, Amerika! Konečně můžu znovu používat svůj mobil! / První noc na Havaji. Tak proč bych sakra měla jít spát? Aloha, mrchy.
Terrance Spencer: Ano, Havaj, nešetři mě. Jsem připraven na vše, co nabídneš. Yay, Amerika. / Poprvé jsem šel plavat s delfínem. Nejkrásnější zvíře v oceánu.
Lisa Pittman: Dvojčátka mají dnes 5 měsíců!

Oficiální cover kanadského singlu Sleepwalker

24. října 2010 v 20:42 Adam Lambert
cover-sleepwalker

Před pár hodinami si v kanadských rádiových vodách odbyl premiéru nový kanadský singl Sleepwalker. Píseň, kterou pro debutové album Adama Lamberta napsal americký producent, textař a zpěvák Ryan Tedder, bude navazovat na velké úspěchy předešlých singlů, hlavně Whataya Want From Me (3. místo v oficiální kanadské singlové hitparádě, 2x platinový) a If I Had You (TOP 10 v oficiální kanadské singlové hitparádě).

Jestli se singlu dostane nějaké propagace nebo dokonce vizuálního zpracování, můžeme zatím jen polemizovat. Vzhledem k nabitému plánu Glam Nation Tour, které za pár dní odstartuje evropskou část, moc nadějí kanadští fanoušci nemají. Co je však jisté je, že singl je od včera součástí kanadského mainstreamu a v následujících dnech můžeme sledovat stoupání singlu v rádiových i singlových žebříčcích. O fyzické nebo digitální podobě singlu zatím enbyly poskytnuty žádné informace.

Anoop Desai vysvětluje své komentáře

23. října 2010 v 17:14 Adam Lambert
anoop-desai2

Bývalý soutěžící populární show American Idol, Anoop Desai, se minulý týden nevhodně otřel o svého kolegu Adama Lamberta, když mluvil o své muzice. Doslova řekl: "... Vypovídá o mém životě a situacích, které se mě týkají. Nikdy mě neuslyšíte zpívat písničky, jaké má například KeSha nebo Adam Lambert. To není moje představa...". Určitě si dovedete představit jakou nevoli fanoušků tohle konstatování vyvolalo. Desai prot musel své vyjádření vysvětlit:

"Whoa.. čtu komentáře, které vyvolalo mé poslední interview. Jak mi můžete tvrdit, že já zesměšňuju své přátele? Je to naprosto k smíchu a nedává to souvislost. Nejprve, v rozhovorech se neuvádějí přesné citace. Co jsem se snažil říct je, že jsem rozdílný od ostatních interpretů. Vím, že milujete Adama, ale to já taky. Tečka."