Červenec 2010

San Diego (30.07.)

31. července 2010 v 17:18 Tour
san-diego

Předposlední show v tomhle měsíci se konala v rodném městě Adama Lamberta v San Diegu, kde jeho rodina stále bydlí. Fanoušci si svoji domácí hvězdu nemohli nechat ujít a o vstupenky, kterých bylo jen něco nad 2.000 se strhl velký boj.SLEEPWALKER


Vysvědčení Adama Lamberta

31. července 2010 v 16:31 Media
vysvedceni

Když loni v červenci vystupoval Adam Lambert před domácím publikem během American Idol turné v San Diego Sports Arena, byl nejzářivější hvězdou z idolské mašiny. O rok později, finalista American Idolu a absolvent Mt. Carmel High School je hlavní událostí. Je zpět, ale s písněmi v rádiu, mediální kontroverzí a vlastním turné, které obsahuje dnešní vyprodanou show v Copley Symphony Hall.

Král "Glambert" národu neměl čas pro tisk, ale s pomocí několika expertů (a jeho pyšného otce), jsme přichystali vysvědčení jeho post Idolské kariéry.

HITPARÁDY

Lambertovo debutové album For Your Entertainment se i osm měsíců po vydání stále drží v albové hitparádě Billboard TOP 200. Dosáhlo třetího místa a dosud se ho v Americe prodalo skoro 700.000 kopií. Singl Whataya Want From Me se dostal na 10. místo v singlové hitparádě Billboard HOT 100 a jeho nový singl If I Had You je na 69. místě a stále stoupá.

Lambertovy prodeje nejsou na stejné vlně, jako například první post idolské album Carrie Underwood, Some Hearts, kterého se od roku 2005 prodalo přes 7.000.000 kopií. Musíme, ale vzít v úvahu, že prodeje alb jsou teď rekordně nízké, takže nikdo nemá šanci prodat 7.000.000 kopií. Debutového alba vítěze 7. série Davida Cooka se od roku 2008 prodalo kolem 1.300.000 kopií. A vítěz poslední série Kris Allen neprodal svého stejnojmenného alba ani 400.000 kopií.

"Myslím si, že si Adam vedl hodně dobře. Jeho album je zlaté (prodalo více než 500.000 kopií), což na dnešní dobu vůbec není špatné." myslí si zkušená redaktorka Billboardu Ann Dunahue. "Už od samého počátku byl jasný showman. A když je teď na turné, tak lidé jsou zvědaví, co předvede."

VÝSLEDNÁ ZNÁMKA: 2

Plakát ke koncertu na Filipínách

31. července 2010 v 14:46 Tour
plakat-filipiny

Konečně byl zveřejněn propagační plakát koncertu Adama Lamberta, který se uskuteční 10.října 2010 na Filipínách. Půjde o zatím největší koncert v rámci Glam Nation Tour. Do oběhu na tuhle show půjde 50.000 lístků s tím, že podle velkého zájmu se může uvolnit dalších 30.000 lístků.


E! True Hollywood Story: Adam Lambert

31. července 2010 v 14:28 Media
born-to-be
Včera večer se začal natáčet nový dokument o Adamovi Lambertovi. Už dříve v tomhle měsící bylo potvrzeno, že kanadská televizní stanice MuchMusic chystá o Lambertovi dokument, který se bude vysílat 19. srpna. Teď jde však o větší rybu. Dokument chystá velmi populární a sledovaný americký pořád o celebritách E! True Hollywood Story. Je potvrzené, že v epizodě o Lambertovi by se měly objevit takové hvězdy, jako je Jack Nicholson, Keenu Reeves, Britney Spears, Will Smith nebo Oprah Winfrey! Tohle bude velké!!! Velká čest pro Adama.

Kelly Rowland má v plánu spolupracovat s Adamem Lambertem

30. července 2010 v 17:04 Adam Lambert
Vypadá to, že přátelství mezi Adamem Lambertem a zpěvačkou Kelly Rowland je opravdu velmi silné. Lambert i Rowland už několikrát tomu druhému vysmekli pochvalu v různých interview, že to vypadá, jako kdyby se znali už od dětství. V nejnovějším rozhovoru pro The Daily Telegraph Rowland nově řekla, že by ráda s Lambertem spolupracovala. Dokonce se zmínila, že už to mají v plánu. Dále se opakovala v takových věcech, že jsou stále v blízkém kontaktu, a že Adam je "nejoriginálnější a nejtalentovanější zpěvák v hudebním průmyslu."


Twitter Update

30. července 2010 v 12:51 Adam Lambert
adam w/ dad

Adam Lambert se po dvou vyčerpávajících koncertech v Costa Mesa vrátil do rodných končin. Den volna, který měl před dnešní vyprodanou show v San Diegu, strávil se svojí rodinou. Na Twitter poslal obrázek sebe a svého otce, Ebera Lamberta, z rodinné večeře. Chlapci to asi přehnali s pepřem.

Druhou fotku na svém Twitteru sdílelal tanečnice Sasha Mallory. Je to obrázek Lamberta s její velmi početnou rodinou a přáteli. Fotka pochází ze zákulísí show v Costa Mesa, odkud Mallory pochází. Na fotku se můžete podívat v celém článku.

Costa Mesa (28.07.)

30. července 2010 v 0:15 Tour
costamesa-2

Adam Lambert podruhé vstoupil do stejné řeky, před narvaný osmi a půl tisícový dav v Costa Mesa při turné Glam Nation Tour. Byla to také poslední show před jeho vystoupením v San Diegu, kde strávil své dětství a kde jeho rodina bydlí.

Více o Lambertové cestě k domovským končinám si můžete přečíst níže na blogu.WHATAYA WANT FROM ME


Šest věcí, které jste možná o Adamovi Lambertovi nevěděli

29. července 2010 v 23:24 Media
nctimes-2

I./ Posedlost žen Adamem se vyskytovala už v dětství. Skupina Mormon girls, která byla s Lambertem ve školním sboru v Mt. Carmel High, ho zbožňovala. Byly něco, jako skutečný harém. Zatímco však byl hvězdou sboru a divadelních her, nešla mu matematika. "Adam se nenarodil s genem pro matematiku." přiznává jeho otec, Eber Lambert.

II./ Mezi operními hrami v roce 2003 Lambert pracuje v kosmetice v jednom losangelském obchodním centru. Jeho makeupem a schopnostmi jsou lidé tak ohromeni, že mu kosmetická společnost nabídne pracovní smlouvu na 50.000 dolarů za rok. Adam to však odmítne a soustředí se na svůj divadelní sen. O rok později je jeho kariéra na nule, když mu jeho otec odmítne poslat peníze na nahrání alba. Nakonec najde práci jako blonďatý fotbalista v ohavném "Debbie Does Dalls: The Musical" na Lake Tahoe. Ta show byla tak strašná, že Adam nedovolil nikomu z rodiny se na ni přijet podívat.

III./ Když Adam loni oznamoval svému otci, že opuští muzikál Wicked a zkusí štěstí v American Idolu, tak jeho otec byl naprosto v šoku. Nikdy totiž neslyšel o kultovní sérii televize FOX a nemohl pochopit, proč jeho syn opuští svoji práci, kvůli nějaké výherní show.

IV./ Adam je známý pro svou obrovskou slovní zásobu a artikulaci, ačkoli nikdy nenavštěvoval vysokou školu. Jeho otec přisuzuje Adamovi schopnosti k jeho velké vášni pro knihy (zejména během Idol tour) a jeho "půvabu k lidem, s kterými může vést pěknou konverzaci".

V./ Aby vrátil svůj vděk veřejným školám, kde poprvé trénoval svůj hlas a hraní, Lambert vytvořil charitu přes server donorschoose.org, která do dnešního dne vynesla už více než 315.000 dolarů pro školní umělecké programy.

VI./ Když mu jeho kadeřník před měsícem oholil jednu stranu hlavy na tři centimetry ("bylo to osvěžení, protože v některých koncertních halách je opravdu hodně vedro"), výsledek fanoušky rozzuřil tak, že se o tom psalo na internetových stránkách magazínu People, E a MTV. Klid, vlasy už skoro dorostly.

lambertsource.blog.cz © 2010
Zdroj: nctimes


PREVIEW: Adam Lambert se vrátil domů (nctimes)

29. července 2010 v 21:56 Media
nctimes

Přesně před rokem zde koncert k turné American Idolu před skoro zaplněnou San Diego Sport Arena táhla domácí pěvecká senzace Adam Lambert. Tohle léto bývalá hvězda Idolu vyprodala kapacitu dva týdny předem.

V letošním roce příjmy z letních koncertů poklesly o 16%. Dokonce takové hvězdy, jako Rihanna, the Eagles, the Jonas Brothers nebo Christina Aguilera, byly donuceny své koncerty zrušit.

Ale jedno turné vyprodává každou zastávku už od svého startu. Je to Glam Nation Tour, první solové turné Adama Lamberta, které právě přijelo do San Diega na další vyprodanou show (uskuteční se po dvou vyprodaných show v Costa Mesa).

Od jeho poslední návštěvy, okázalý glam rocker, který vyrůstal v Rancho Penasquitos, a absolvent Mt.Carmel High School, utvrdil svůj status popové hvězdy, když se mu podařilo celosvětově prodat 1.000.000 kopií svého alba.

Lambert tvrdí, že je naprosto překvapený svým úspěchem, ale jeho rodina a přátelé na to mají jiný názor. Tvrdí, že kombinace jeho typického hlasu, showmanství, skromné povahy, charakteristického stylu a usilovné dřiny mu zajistí dlouhou a úspěšnou kariéru.

Jak jeho otec, občan San Diega, Eber Lambert vysvětlil během tohohle rozhovoru, Adam strávil 10 let prosazováním v L.A., takže teď nemám v plánu jen relaxovat.

"On se nikdy nezastaví. Vždy v rozhovorech, ve photo shootech nebo v rádiích, říká, že ano." říká Lambert starší, projektový manažer Novatel Wirelless. "Myslím, že on cítí, že je teprve v polovině své cesty. American Idol byl jen vstupními dveřmi do tohohle průmyslu, ale on ví, že ještě musí ujít velký kus cesty. On nechce být jen ten, co se umístil na druhém místě v Idolu."

Yahoo v zákulisí Glam Nation Tour

29. července 2010 v 8:48 Adam Lambert
yahoo

Internetový magnát Yahoo se dostal do maskérny Adama Lamberta, kterou používá on a velmi talentovaný hollywoodský maskér Sutan Amrull, který Lamberta při turné doprovází. Stalo se tak před show v Costa Mesa, která je velmi sledovaná, protože tohle místo je velmi blízko Lambertova rodného města.

Adam Lambert mluvil o líčení, Glam Nation Tour i druhém studiovém albu, které chystá na jaro příštího roku.

Éra Whataya Want From Me je v Americe u konce

29. července 2010 v 8:38 Charts
whataya-want-from-me-evropský-cover

V Evropě už pomalu druhý singl Adama Lamberta Whataya Want From Me doznívá, na Britských ostrovech dokonce teprve rozeznívá, ale v Americe už je pomalu pod kytičkami. Hovoří o tom prodeje singlu, které tenhle týden zaznamenaly 5% pokles. Dnes se také očekává, že Whataya Want From Me vypadne po více než čtvrt roku z TOP 50 oficiální americké singlové hitparády. Lambert však smutnit nemusí. Jeho nejnovější singl If I Had You hitparádou prudce stoupá, stejně jako v prodejích, které byly poprvé lepší, než skoro jedna a půl milionového singlu Whataya Want From Me.

Costa Mesa (27.07.)

28. července 2010 v 17:00 Tour
costa-mesa

Glam Nation Tour přijelo do Costa Mesa, kde se uskuteční jeden z vrcholů tohohle celonárodního amerického turné. Adam Lambert zde odehraje dva koncerty za dva dny před publikem, které sčítá 8.500 natěšených fanoušků. Půjde o jednu z největších show, kterou Lambert americkému publiku s Glam Nation Tour předvede. My vám přinášíme report z první části velkého svátku pro Lambertovy fanoušky. Tenhle koncert byl zvláštní i pro tanečnici Sashu Mallory, která z tohohle kraje pochází, což si nemohla nechat ujít její rodina, která na koncert zavítala.
WHATAYA WANT FROM ME


Dilana Robichaux: Lichotilo mi, že Adam Lambert použil mou verzi Ring Of Fire

28. července 2010 v 16:42 Adam Lambert
dilana-robichaux

Dilana Robichaux je americká zpěvačka a skladatelka, která se zúčastnila americké soutěže Rock Star: Supernova. Robichaux sice nevyhrála, skončila na druhém místě, ale na publikum zanechala pozitivní dojem a přes noc se jí podařilo stát rockovou hvězdou. Do dnešní doby vydala dvě studiová alba. Kromě velkého hudbeního nadání ji s Adamem Lambertem spojuje ještě jedna věc - Ring Of Fire. Právě kontroverzní vystoupení Adama Lamberta s touhle písní v American Idol bylo inspirováno verzí od Robichaux. Ta už během Idolu řekla veřejnosti, že je velmi poctěna, ale otázky jsou kladeny stále.

Adam Lambert v American Idolu vystoupil s verzí písně Ring Of Fire, která byla velmi podobná té tvé z Rock Star: Supernova. Co jsi na to říkala?

"Velmi mi to lichotilo. Zmínil v jednom malém video blogu, že to udělal podle mojí verze. Je opravdu cool, že můžu inspirovat tak úžasného zpěváka a umělce, jakým je Adam Lambert. Tenhle kluk je velmi talentovaný. V mých očích je fenomenální umělec. Nerada někoho srovnávám s mými idoly, ale myslím, že tady je to na místě - Freddie Mercury. Může být tak výstředním a úžasným, jako byl Freddie, pokud si půjde za svým cílem a zůstane nohama na zemi. Byla to pro mě velká pocta, když použil mou verzi."

LAMBERTOVO VYSTOUPENÍ S RING OF FIRE

Velké novinky! Nové album by mělo vyjít už na jaře!

28. července 2010 v 13:27 Adam Lambert
kiis-fm
Ano, je to tak milí glamberts. Následovník úspěšného debutového alba For Your Entertainment, kterého se do dnešního dne celosvětově prodalo přes 1.000.000 kopií, by měl vyjít už na jaře následujícího roku. Pracovat se na něm začne už na podzim, kdy se Glam Nation Tour přehoupne do mezinárodního měřítka. Potvrdil to sám Adam v rozhovoru s Ryanem Seacrestem pro rádio KISS FM. A nejen o jeho dalším albu byla řec. Povídalo se např. o Glam Nation Tour nebo novém singlu If I Had You.


Mad World v General Hospital

27. července 2010 v 10:07 Adam Lambert
Adamova verze písně Mad World včera zazněla v americkém nekonečném seriálu General Hospital, který už má více než 12.000 epizod. O vystoupení Adama Lamberta s písní Mad World z 5. finálového kola American Idolu se hovoří, jako o jednom z nejlepších vystoupeních v historii téhle americké castingové soutěže. Jeho kultovní verzi se v Americe dostává většího prostor než originálu, který nazpívala kapela Tears for Fears. Kdo Lambertovo vystoupení s Mad World v Idolu neviděl, tak se na něj může podívat zde: http://www.youtube.com/watch?v=PfR0JGWX62E.Glambowl with Adam Lambert

27. července 2010 v 9:49 Media
Adam Lambert souběžně s běžící Glam Nation Tour poskytuje různá interview, navštěvuje lokální rádia nebo se účastní různých setkání s fanoušky. Právě na akci nazvané "Glambowl with Adam Lambert" z Denveru se Adam Lambert rozmluvil o probíhajícím turné a o jeho budoucích plánech, včetně nové desky, která by měla vyjít na příští rok.


Kelly Rowland: Navždy budu milovat Adama Lamberta

27. července 2010 v 9:29 Adam Lambert
Kelly Rowland

Adam Lambert nedávno prozradil, že má pěkný přátelský vztah s americkou zpěvačkou Kelly Rowland, s kterou je stále v kontaktu. Kelly Rowland mu jeho pěkné slova vrátila. Rowland navštívila francouzské rádio NRJ Radio Station, ve kterém měla možnost, jako speciální host, vybrat písničku, která se bude hrát. Rowland vybrala Whataya Want From Me se slovy:

"Na začátek prostě musím začít tímhle. Já jsem se s Adamem Lambertem seznámila v Austrálii, v Sydney. Jeho energie byla překrásná a tak originální. Zašli jsme si do malého baru, a když tam začal zpívat, tak jsem se do něj okamžitě zamilovala a už nikdy se to nezmění. Tady je Whataya Want From Me v unplugged verzi od NRJ. "

San Francisco (25.07.)

26. července 2010 v 11:55 Tour
sanfrancisco-2

Včera večer se konala druhá zastávka Glam Nation Tour v San Franciscu. Kapacita znovu hlásala vyprodáno, když se na show přišlo podívat 2.500 fanoušků. Někteří fanoušci dokonce čekali v řadě na nejlepší místa celý den a před The Warfieldem dokonce strávili noc. To dokonce vtipně komentoval jeden fanoušek na twitteru: "wow! Adam Lambert dělá ze svých fanoušků bezdomovce."

IF I HAD YOU


Band News

25. července 2010 v 21:47 Band
Pojďme se pro změnu podívat na střípky z (ne)běžného života doprovodného týmu Adama Lamberta na Galm Nation Tour.

Tommy Joe Ratliff na svém twitteru poděkoval fanouškům za obrovskou podporu, které se mu dostalo, když jeho otec vážně onemocněl, což ovlivnilo i jeho působení na Glam Nation Tour.

"Nemohu Vám dostatečně poděkovat za Vaši podporu a tolik optimismu, který jste mně poslali. Pomohlo mi to více, než vůbec tušíte. Jste úžasní."

Tanečnice Sasha Mallory, která často komunikuje s fanoušky přes twitter a vyvěšuje na něj různé videa, fotky a informace z probíhajícího turné, se pochválila novým účesem.

sasha mallory

Lincoln (24.07.)

25. července 2010 v 20:29 Tour
lincoln
Včera si Glam Nation Tour odskočilo do Lincolnu, aby se dnes večer mohlo vrátit na druhý koncert v San Franciscu. Show v Lincolnu se odehrála pod otevřeným nebem, což zásadně ovlivnilo i kapacitu koncertu, na který se dívalo 4.500 narvaných hlav.

FEVER